BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA TÖRENİ YAPILDI

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 81. Yıldönümü münasebetiyle 10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı düzenlendi. Cumhurluk Alanı'nda düzenlenen Çelenk Sunma Töreni'ne, Sayın Kaymakamımız Mehmet Zeki Koçberber, Garnizon Komutanı ve Askerlik Şube Başkanı Per.Yzb. Mehmet  Böberci,  Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Cumhuriyet Başsavcısı Mikail Sarıkaya, Emniyet Müdürü Cengiz Gültekin, jandarma Komutanı Emre Kavak, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları, muharip gaziler dernek temsilcileri, sivil toplum temsilcileri, dernek başkanları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA TÖRENİ YAPILDI

Mustafakemalpaşa Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Meltem Birdal'ın sunuculuğunda Atatürk Anıtı'na Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı Çelenkleri sunuldu.  Tören yöneticisi İbn-i Sina Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Beden Eğitimi Öğretmeni Ali Bekir Yıldırım'ın komutlarıyla Saat 09.05'te sirenlerin çalmasıyla2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde Devecikonağı Ortaokulu Müzik Öğretmeni Sevim Yılmaz yönetiminde İstiklal Marşı okundu.

Çelenk Sunma Töreni'nden sonra saat 09.20'de Belediye Düğün Salonu'nda düzenlenen Resim Sergisi'nin açılışı gerçekleştirildi. Ardından Saat 09.30'da Belediye Düğün Salonu'nda Mustafakemalpaşa Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı Anma Programı'na geçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Mustafakemalpaşa MTAL Tarih Öğretmeni Ufuk Karaca'nın günün anlam ve önemini belirten konuşması, şiir okunması, öğrencilerin hazırladığı Atatürk Oratoryo'su, Atatürk'ün Son Vedası adlı video gösterimi ile devam etti.

Programın sonunda Atatürk'ün sevdiği " Fikrimin İnce Gülü" ve "Yemen Türküsü" adlı eserler seslendirildi. Halk Eğitim Merkezi usta öğreticisi Yücel Kaydı yönetiminde öğrencilerin çalıp söylediği eserler ilgiyle izlendi.

Program İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün düzenlediği "Atatürk" konulu kompozisyon, şiir ve resim dallarında dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesiyle sona erdi.

11-11-201911-11-201911-11-201911-11-201911-11-201911-11-201911-11-2019

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.