BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 KASIM ATAÜRK’Ü ANMA GÜNÜ VE ATATÜRK HAFTASI 77. YILI PROGRAMI

Lalaşahinpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırladığı Mustafakemalpaşa İlçesi  10 Kasım Atatürk Anma Günü ve Atatürk Haftası münasebetiyle düzenlenen program ilk olarak saat 08.45’te Cumhurluk alanında Çelenk Sunma Töreni ile başladı. İbrahim Önal Fen Lisesi Edebiyat öğretmeni Süleyman Kır ve Mustafakemalpaşa Anadolu Lisesi  Edebiyat Öğretmeni Canan Aras’ın sunuculuğu, Sedat Karan Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Ali Bekir Yıldırım’ın tören komutanlığında  başlayan tören çelenklerin sunumu, ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son bularak İlçe Belediye Binası’nda düzenlenen resim sergisine geçildi.
10 KASIM ATAÜRK’Ü ANMA GÜNÜ VE ATATÜRK HAFTASI 77. YILI PROGRAMI

Sonrasında Vali Yardımcısı Yalçın Bulut, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Er, Belediye Başkan Vekili  Mehmet Atılgan, Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Ünsal, İlçe Mili Eğitim Müdürü Mustafa Efe, daire amirleri, okul müdürleri ve öğrencilerin katıldığı Lalaşahinpaşa  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırladığı anma programı Belediye Düğün Salonu’nda saat 10.00’da başladı. Edebiyat öğretmenleri Murat Kaya ve Şenay Kavak’ın sunuculuğunu üstlendiği program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Büro Yönetimi öğretmenlerinden Zafer Çelik’in günün anlamını belirten konuşmasıyla başladı.

Ardından Atatürk konulu kompozisyon ve şiir yarışmasında birinci olan öğrenciler eserlerini okudu.

Daha sonra okul öğrencilerinin hazırladığı oratoryo gösterisine geçildi. Öğrencilerin şiirleri, halk oyunları ve türküleriyle renklenen program ilçede düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle devam etti.

Lise ve dengi okullar arası kompozisyon yarışmasında; İbrahim Önal Fen Lisesi öğrencisi Tuğçe Nur Özkara Birinci,  İbrahim Önal Fen Lisesi öğrencisi Başak Karaca İkinci, ve Sedat Karan Anadolu Lisesi öğrencisi Funda Akman Üçüncü olmuşlar ve ödüllerini Vali Yardımcısı Sayın Yalçın Bulut takdim etmiştir.

Ortaokullar arası şiir yarışmasında;  İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Furkan Ağaoğlu Birinci, Tepecik Şehit Ali Üzel Ortaokulu öğrencisi Sinem Osman İkinci, Atatürk Ortaokulu öğrencisi Tuğba Çelik Üçüncü olmuştur.

Ortaokullar arası resim yarışmasında; Atatürk Ortaokulu öğrencisi Yaren Aydın Birinci,  Züferbey Yatılı Bölge Okulu öğrencisi Yeşim Odabaşıoğlu İkinci, Züferbey Yatılı Bölge Okulu öğrencisi Burcu Şen Üçüncü ve Atatürk Ortaokulu öğrencisi Nilay Dal Mansiyon ödülü almıştır.  .

İlkokullar arası resim yarışmasında; 14 Eylül İlkokulu öğrencisi Azra Akın Birinci, Öğretmendavut İlkokulu öğrencisi Emirhan İpekcan İkinci ve Mevlana İlkokulu öğrencisi Merve İnan Üçüncü olmuştur.

Programın sonunda İlçe Milli eğitim Müdürü Mustafa Efe programın hazırlanmasında emeği geçen okul müdürü Zafer Erdem’e, edebiyat öğretmenleri Murat Kaya ve Şenay Kavak’a, Tarih öğretmeni Fatma Şen’ e, müzik öğretmenleri Ufuk Gönül ve Atakan Aydoğdu’na, Bursa Büyükşehir Belediyesi Konservatuar Sanatçıları Haydar Demir ve Veli Kenan Şimşek’e, Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileri Recep ve Nuray Yavuzel’ e teşekkür etmiştir.

Toplu resim çekiminin ardından programa sona ermiştir.

10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım10 kasım

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.