BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri 16 Mart 2015 Pazartesi şehit aileleri ziyareti ile başlamıştır. 
18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ

18 Mart sabahı Fatih camiinde sabah namazına müteakip İlçe Müftülüğü tarafından ‘Çanakkale Çorbası’  ikram edilmiştir.

18 Mart günü Şehitlik alanında saat 10:00’da tören komutanı Cüneyt Aksu’nun komutu ile Ulu önder Atatürk ve şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmuş, ardından Ufuk Gönül yönetiminde İstiklal Marşı söylenmiştir. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Personel Binbaşı Ahmet Meydan yapmıştır. Şehitlik alanındaki tören İlçe Müftüsü Musa Uzun tarafından yapılan dua ile sona ermiştir.

Törene katılan protokol, davetliler Belediye’de Çanakkale Savaşlarıyla ilgili 100 fotoğraf sergisi ve Belediye düğün salonu girişindeki resim sergisinin açılışında bulunmuşlardır.

Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında, Mustafakemalpaşa Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmenleri Nurşen Öpçün, Canan Aras ve Nihayet Zihni tarafından hazırlanan program davetliler tarafından büyük bir beğeni ile izlendi. 

Programda günün anlam ve önemini belirten konuşma Tarih Öğretmeni Hilmi Ercanlı tarafından yapıldı.

Mustafakemalpaşa Askerlik şubesinde vatani görevini yapmakta olan 95/1.dönem personel er Adem Özer tarafından ‘Bayrak’ şiiri okundu.

“Çanakkale Geçilmez” adlı Oratoryo izleyiciler tarafından gözyaşları içerinde izlendi. Mustafakemalpaşa Anadolu Lisesi öğrencileri zaferin 100. Yılında Çanakkale ruhunu izleyicilere yeniden yaşattı. Oratoryo büyük beğeni topladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü tarafından ortaklaşa hazırlanan Mehmet Akif Ersoy’un ‘Çanakkale Şehitlerine’ şiirini okuma yarışmasında İlçede birinci olan ve ilçemizi temsilen Bursa genelinde İl Müftülüğü tarafından düzenlenen yarışmada da Bursa birincisi olan Mustafakemalpaşa Ortaokulu öğrencisi Esranur Uysal şiirini bir kez daha seyircilerin huzurunda okudu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe tarafından hediyesi takdim edildi.

Son olarak da Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim kategorilerinde dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

 

Program akabinde Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından Şehit Ailelerine öğretmenevinde yemek ikram edildi.

 

18 Mart Töreni18 Mart Töreni18 Mart Töreni18 Mart Töreni18 Mart Töreni18 Mart Töreni18 Mart Töreni18 Mart Töreni18 Mart Töreni18 Mart Töreni

 

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.