BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SENE BAŞI EĞİTİM BÖLGESİ MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI.

Sene Başı Eğitim Bölgesi Müdürler Kurulu Toplantısı 18/09/2014 Perşembe günü İlçemiz Mustafakmalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda yapıldı. 
2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SENE BAŞI EĞİTİM BÖLGESİ MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI.

İstiklal Marşının okunması açılış ve yoklama ile başlayan toplantıda bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe "İlçemize eğitim konusunda yapılacak yatırımlar ile ilgili bilgilendirme yaptı. Okul bahçelerinde öğrencilerin güvenliğini tehlikeye sokacak basket potası,kale direği gibi ağır malzemelerin, dersliklerde ve bina içinde kalorifer peteği ve lavabo gibi malzemelerin bağlantılarının kontrol edilmesi, güvenliği tehlikeye düşürecek bütün malzemelerin elden geçirilerek gerekli tedbirlerin alınması gerekliliğini vurguladı. Okul önlerinde yabancılar ve seyyar satıcılar görüldüğünde önleyici tedbirler alınmasını istedi. Okul web siteleri-okul veri girişleri düzenli yapılmasının gerekliliği ve bütün işlemler elektronik ortamda yapıldığından kayıtların güncelliğinin önemini belirtti.

Daha sonra toplantı aşağıdaki gündem maddelerinin okul müdürleri ile değerlendirilmesi ile devam etti.

1-Okul Öncesinde okullaşmanın artırılması.

2-Taşımalı eğitimde karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri.

3-Başarıyı arttırma çalışmaları ve çözüm önerileri.

4-Orta öğretim kurumlarında özel eğitim uygulamaları.

5-Halk eğitim müdürlüğünce sınavlara yönelik açılacak kurslar ve hayat boyu öğrenme kapsamında yapılacak çalışmalar.

6-Okuma, yazma kursları ve okuma yazma oranını arttırıcı çalışmalar.

7-Proje çalışmaları (hep birlikte başarılı olalım, çalışkan dokuzlar, bu benim eserim değerler eğitimi) proje çalışmaları okuma alışkanlığı ve kitap okuma.

8-Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin planlanması.

9-Ders dışı eğitim çalışmaları bunlarda uyulması gereken kurallar.

10-YSÖP çalışmaları

11-Öğrencilerin risk ve şiddetten korunması ilgili çalışmalar.

12-0-18 yaş aile eğitimi

 

Sene Başı Müdürler Kurulu Toplantısı YapıldıSene Başı Müdürler Kurulu Toplantısı YapıldıSene Başı Müdürler Kurulu Toplantısı YapıldıSene Başı Müdürler Kurulu Toplantısı YapıldıSene Başı Müdürler Kurulu Toplantısı YapıldıSene Başı Müdürler Kurulu Toplantısı YapıldıSene Başı Müdürler Kurulu Toplantısı YapıldıSene Başı Müdürler Kurulu Toplantısı YapıldıSene Başı Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı

 

 

 

 

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.