BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA TÖRENİ YAPILDI

23 Nisan Ulusal Egemenli ve Çocuk Bayramı Kutlama töreni cumhurluk alanında yapılan saygı duruşu, İstiklâl Marşının okunması ve Atatürk anıtına çelenk konulması ile başladı.
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA TÖRENİ YAPILDI

Yunus Emre İlkokulunda yapılması planlanan kutlama törenine hava muhalefeti nedeni ile Mustafakemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kapalı spor salonunda devam edildi.

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustfa Efe törende yaptığı konuşmasında "23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi´nin açıldığı ve Türk Milletinin egemenliğini ilan ettiği tarihtir.

Gazi Mustafa Kemal, 23 Nisan 1924´te 23 Nisan gününün bayram olarak kullanılmasına kara vermiştir. Bu tarihte 5 yıl sonra 23 Nisan 1929´da bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında çocuk bayramı olark kutlanmaya başlamıştır. Türk Milletinin gönlünde, onun bağımsızlığının sembolü olarak yer tutan 23 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl yurdumuzda ve yurt dışı temsilciliklerimizde, bütün okullarımızda çeşitli etkinliklerle kutlanarak, milli birlik ve beraberliğin en güzel ifadesini olşturmaktadır." dedi. Öğretmen ve öğrencilere de seslenen İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Efe öğretmelerimize "...çocuklarımıza, kendilerine emanet edilecek değerleri ve emanetlerin büyüklüğünü anlatmalatacağız. Çünkü; devletimize, bağımsızlığımıza ve milletimizin bütünlüğüne yönelik saldırılar, yarın da devam edecektir. Gelecek nesillerin uayanık ve bu gibi saldırılara karşı hazırlıklı olmalarını sağlayacağız." , öğerncilere ise "Her şeyin en güzeline layık oaln sizler; okuyan, anlayan, araştıran, düşünen, soran, sorgulayan, yenilikçi, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, millî ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, evrensel insani değerleri tam oloarak algılamış, kendine güvenen bireyler olarak yetişmeliyiz. Bu donanım sizi, aileinizi, milletimizi, ülkemizi ve insanlığı yüceltecektir. Yeter ki birikimli olmak için çok çalışın, öğretmenlerinizi iyi dinleyin, başarmak için samimi ve gayretl olun."  dedi.

Tören Yunus Emre İlkokulu öğrencilerinin hazırladıkları gösteriler ile devam etti.

23 Nisan Ulusal Egemenli ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyelerinin takdim edilmesi ile sona erdi.

23 Nisan Kutlandı23 Nisan Kutlandı23 Nisan Kutlandı23 Nisan Kutlandı23 Nisan Kutlandı23 Nisan Kutlandı23 Nisan Kutlandı23 Nisan Kutlandı23 Nisan Kutlandı23 Nisan Kutlandı23 Nisan Kutlandı23 Nisan Kutlandı23 Nisan Kutlandı23 Nisan Kutlandı23 Nisan Kutlandı23 Nisan Kutlandı23 Nisan Kutlandı23 Nisan Kutlandı23 Nisan Kutlandı23 Nisan Kutlandı23 Nisan Kutlandı

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.