BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Öğretmenler Günü Kutlama Etkinlikleri, 24 Kasım 2021Çarşamba günü saat 10.30'da Cumhurluk Alanı'nda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa EFE'nin mesleğe yeni başlayan iki öğretmen ile birlikte Milli Eğitim Müdürlüğü Çelengi'ni Atatürk Anıtı'na koymasıyla başladı. Şehit Hikmet Aktaş Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Murat KARA'nın sunuculuğunda, Tören Yöneticisi İbn-i Sina Özel Eğitim Okulu Beden Eğitimi Öğretmeni Ali Bekir Yıldırım'ın komutlarıyla,Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milli Eğitimi'ne hizmetleri geçen, şehit olan ve ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize, eğitim personeline ve devlet büyüklerimize saygı duruşunun ardından Devecikonağı Ortaokulu Okulu Müzik Öğretmeni Sevim YILMAZ yönetiminde Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı'mız coşkuyla söylendi.
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Çelenk Sunma Törenine Belediye Başkanı Mehmet KANAR, Cumhuriyet Başsavcısı Nurettin GÜNER, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa EFE, Belediye Başkan Yardımcıları, Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, dernek ve sivil toplum temsilcileri, muhtarlar, okul müdürleri, emekli öğretmenlerle hâlihazırda çalışan öğretmenler katıldı.

Çelenk Sunma Töreni'nden sonra saat 10.50'de, İlkokul ve ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen "Benim Öğretmenim" konulu resim yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan resimlerden oluşan Resim Sergisinin açılışı ilçe protokolü ile birlikte İlçe Kaymakamımız Ahmet ALTINTAŞ tarafından gerçekleştirildi.

Saat 11.00'de Belediye Düğün Salonu'nda Öğretmenler Günü Kutlama Programı, Şehit Hikmet Aktaş Ortaokulu Türkçe Öğretmenleri Murat KARA ve Mustafakemalpaşa Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Meltem BİRDAL'ın sunuculuğunda, saygı duruşu ve ardından Züferbey İmam Hatip Ortaokulu Müzik Öğretmeni Fatma Nur YEŞİLÇAM yönetiminde İstiklal Marşı'mız okunarak başladı.

 

Mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına Anadolu İmam Hatip Lisesi Din Kültürü ve Ahla Bilgisi Öğretmeni Şerafettin BORAZAN, yıl içinde emekli olan öğretmenler adına Yunus Emre İlkokulundan emekliliğe ayrılmış olan sınıf öğretmeni Nurten KINAY konuşmalarını yaptı.

 Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa Efe:

"Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım günü, 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Öğretmenler gününüz kutlu olsun. Bakanlığımızın Güçlü Yarınlar İçin 2023 Eğitim Vizyonu Belgesinde de vurgulandığı üzere eğitim ve öğretimin odağında öğretmen vardır. Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli ve en kutsal mesleğidir." diyerek söze başlayan Mustafa EFE konuşmasını: "Bu duygu ve düşüncelerle; Kutsal kitabımızın "OKU" emrini ilke edinerek, "İlim Çin'de dahi olsa gidip alın" buyruğunu düstur edinmiş, "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" gibi değerlere sahip bir medeniyetin mensupları ve dünyaya boyun eğdiren, ancak hocalarının önünde eğilmekten yüksünmeyen cihan sultanlarının torunları olarak, ebediyete irtihal eden ve kutlu mesleği ifa ederken şehit düşen tüm öğretmenlerimizi ve şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anarken, emekli olan öğretmenlerimize sağlıklı bir ömür diliyor, mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimize aramıza hoş geldiniz diyor, öğretmenler gününüzü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum." diyerek bitirdi.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER'in Öğretmenler Günü Mesajının okunmasının ardından, bu yıl adaylık sürecini tamamlayan 43 öğretmenimizinyemin merasimi, Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Tülin SEVEN yönetiminde yapıldı.

Yıl içerisinde emekli olan öğretmenlerimizin Hizmet Şeref Belgeleri İlçe KaymakamımızSayın Ahmet Altıntaş tarafından takdim edildi.

Kutlama Programında İlçemiz okullarında görev yapan müzik öğretmenlerinden;bağlamada Bilsem Müzik Öğretmeni Atakan AYDOĞDU,Gitarda Şehit Hikmet Aktaş Ortaokulu Müzik Öğretmeni Ufuk GÖNÜL, solistler Züferbey İmam Hatip Ortaokulu Müzik Öğretmeni Fatma Nur YEŞİLÇAM ve Mustafakemalpaşa Ortaokulu Müzik Öğretmeni Güneş CEYLAN'dan oluşan ekibin müzik dinletisi büyük ilgi gördü. Müzik dinletisinin bitiminde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa EFE müzik öğretmenlerine teşekkür ederek çiçek takdim etti. 

Programın sonunda, resim, şiir ve kompozisyon dallarında yarışmada dereceye giren öğrencilere İlçe Kaymakamı Sayın Ahmet ALTINTAŞ, Belediye Başkanı Mehmet KANAR ve Cumhuriyet BaşsavcısıNurettin GÜNER tarafından hediyeleri takdim edildikten sonra, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen öğretmenler arası voleybol turnuvasında dereceye giren takımların kaptanlarına İlçe Emniyet Müdürü Rıza DİNÇ,masa tenisi turnuvasında dereceye giren öğretmenlere Yüksek Okul Müdürü Prof. Dr. Mehmet ÖZ, dart müsabakalarında dereceye giren öğretmenlere Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Çağlar YENİ tarafından kupa ve madalyaları takdim edildikten sonra program sona erdi.

 

 

 

 

24-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-2021

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.