BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de törenlerle kutlandı. Kutlama programı 28 Ekim 2021 Perşembe günü saat 13.00'da Kaymakamlık Makamı ve Belediye Başkanlığının çelenklerinin Anıta sunulması ve akabinde saygı duruşu, İstiklal Marşımızın Belediye Bandosu eşliğinde okunması ve şanlı bayrağımızın göndere çekilmesiyle başladı. Törene Vali Yardımcısı Sayın Mustafa Gündoğan, Belediye Başkanı Sayın Mehmet Kanar, Cumhuriyet Başsavcısı Nurettin Güner, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe,  Siyasi Partilerin temsilcileri, okul/kurum müdürlerimiz ve  Sivil Toplum örgütleri temsilcileri katıldılar.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

 29 Ekim 2021 Cuma günü Kaymakamlık Makamında tebriklerin kabulü gerçekleştikten sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün düzenlediği resim yarışmasında dereceye giren eserlerin ve sergilenmeye değer eserlerden oluşan resim sergisinin açılışı protokolün katılımıyla, Vali Yardımcısı Sayın Mustafa Gündoğan, Belediye Başkanı Sayın Mehmet Kanar, Cumhuriyet Başsavcısı Nurettin Güner tarafından gerçekleştirildi. Adnan Menderes Meydanında saat 10.00'da Cumhuriyet Bayramı Kutlama Programı, Vali Yardımcısı Sayın Mustafa Gündoğan ve Belediye Başkanı Sayın Mehmet Kanar'ın öğrencilerin ve halkın bayramını kutlaması, saygı duruşu ve akabinde belediye bandosu eşliğinde İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Vali Yardımcısı Sayın Mustafa Gündoğan'ın günün anlam ve önemine dair konuşması ile başladı. Programda Halk Eğitimi Merkezi Usta öğreticisi Emel Elmas yönetiminde İbrahim Önal Fen Lisesi öğrencilerinin halk oyunları ekibinin gösterisi ve Halk Eğitimi Merkezinin SODAM-Sosyal Dayanışma Merkezinde açtığı Müzik kursu usta öğreticileri ve kursiyerlerinin müzik dinletisi ile devam etti.

Kutlama Programı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün düzenlediği resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerin takdimi ve tören geçişiyle sona erdi.

 

01-11-202101-11-202101-11-202101-11-202101-11-2021

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.