BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİLSEM’DEN BİLİM SÖYLEŞİSİ

Mustafakemalpaşa Cevdet Nerse Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerine yönelik olarak Tübitak ve Bilim ve Teknik Dergisi işbirliği ile “Bilim ve Bilgi Kaynakları” konulu söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşi İstanbul Medipol Üniversitesi Uluslararası Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Zeki Şengil tarafından 26 Mayıs 2016 Perşembe günü Mustafakemalpaşa Belediye Meclis Toplantı salonunda yapıldı. 
BİLSEM’DEN BİLİM SÖYLEŞİSİ

Söyleşiden önce Mustafakemalpaşa Cevdet Nerse Bilim ve Sanat Merkezi müdürü Halit Ersöz açılış konuşması yaparak İstanbul‘dan ilçemize gelen, Prof. Dr. Ahmet Zeki Şengil’e ve etkinliğin düzenlenmesini sağlayan Tübitak ile MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürlüğüne teşekkür etti.

Söyleşide, Bilimin ve Bilgi kaynaklarının gelişimi üzerinde duruldu.  Öğrencilerden gelen soruları cevaplayan Prof. Dr. Ahmet Zeki Şengil sunum sonunda öğrencilere teşekkür ederek bu kadar ilgili bir öğrenci grubu beklemiyordum, yaklaşımları beni etkiledi diyerek öğrencileri İstanbul’a davet etti. Söyleşi sonunda bir konuşma yapan Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe tarafından Prof. Dr. Ahmet Zeki Şengil’e çiçek verildi. Ayrıca söyleşi sonunda tüm öğrencilere Bilim ve Teknik Dergisi dağıtıldı.

Prof. Dr. Ahmet Zeki Şengil

 

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1984 yılında araştırma görevlisi, 1990’da yardımcı doçent, 1993 yılında doçent oldu. 1994 yılında celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesinde Kurucu Öğretim Üyesi olarak göreve başladı. 2000 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Sağlık Daire Başkanı, 2005 yılında Refik saydam Hıfzıssıhha Başkanlığında Danışman görevlerinin ardından 2006 yılında Marmara Üniversitesinde Profesör oldu. 2010 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne geçti. Enstitü Müdürlüğü, Dekan Yardımcılığı, Yönetim ve Fakülte Kurulları ile Senato üyeliklerinde bulundu. Halen İstanbul Medipol Üniversitesi Uluslararası Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı olarak görevine devam etmektedir.

31-05-201631-05-2016

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.