BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“DEĞERLİSİNİZ” KISA FİLM YARIŞMASI BAŞLIYOR

“DEĞERLİSİNİZ” KISA FİLM YARIŞMASI BAŞLIYOR

 

Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mustafakemalpaşa Belediyesi, lise öğrencilerinin evrensel ve milli değerlere ilişkin tutum ve davranışların bilinmesi ve özendirilmesi konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla ‘DEĞERLİSİNİZ’ temalı kısa film yarışması düzenliyor.

Adalet, dostluk, dürüstlük, öz denetim, sabır, saygı, sevgi, sorumluluk, vatanseverlik, yardımseverlik gibi temel insani değerlere karşı duyarlılık oluşturarak, eğitime sinemanın araştırıcı gözüyle bakılmasını sağlamak için projelendirilen ödüllü kısa film yarışmasının tanıtımı 14.11.2017 Salı günü saat 15.30´da Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı.

                Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Eren, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zafer Göllü, Okul müdürleri, Öğretmenler,Öğrenciler ve Basın mensupları katılmıştır.

‘Teknolojiyi değerlerle buluşturmalıyız’

Toplantının açış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe; “ Bakanlığımız Talim Terbiye Kurulu, müfredatın yenilenmesi için başlattığı çalışmaları bu yıl yürürlüğe koydu. Yenilenen müfredatla ilgili altı çizilen konulardan biri, bizi millet olarak biz yapan değerlerin neler olduğuydu. Bu konuda on maddelik bir değer listesi sıralandı. İşte bu bağlamda “DEĞERLİSİNİZ” kısa film yarışması: adalet, sevgi, saygı, yardımseverlik, vatanseverlik…gibi değerlerin öğrencinin gözünden anlatımını kapsıyor. Böyle bir konuyu seçmemizin bir diğer nedeni de teknolojinin meydana getirdiği bağımlılıktan bir güzellik ortaya çıkarmaktır. Bir nevi teknolojiyi değerlerle buluşturmak amacındayız. Bu projenin fikir aşamasında uygulamaya geçişine kadar geçen sürede görev alan öğretmenlerimize, yarışamaya katılacak öğrencilerimize ve bu girişimi destekleyen Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum ” dedi.

‘Gençlerin bakışına ihtiyacımız var’

İlçe Milli Eğitim Müdüründen sonra kürsüye Belediye Başkanı Sadi Kurtulan geldi. Başkan Sadi Kurtulan, ‘DEĞERLİSİNİZ’ yarışmasının sinema sanatında özgün fikirleri olan öğrencilerin teorik bilgilerini pratiğe dökmelerine zemin hazırlayacağını, bunun yanı sıra geçmiş ve bugün arasında bağlantı kuran zengin insani değerlerin birikimine katkı sağlayacağını belirtti.

Başkan Kurtulan; “ Biz, böyle güzel bir fikrin dışında olamayız. Sahip olduğumuz değerleri farklı araçlarla, farklı gözlerle özümsemeye ve topluma yaymaya ihtiyacımız var. Bizim neslimiz, yokluğun sınavıyla bugünlere geldiler. Onları bugüne taşıyan ve kültürümüzün mihenk taşı olan değerlerin bizim genlerimizde olduğuna inanıyorum. Asıl olan öğretmenimizin, anne ve babamızın bize aşıladığı değerleri geleceğe taşımaktır. Bu konuda yapılacak her çalışmanın yanında olmaya, eğitim camiasına destek vermeye devam edeceğiz ” dedi.

Konuşmalardan sonra Yarışma Yürütme Kurulu üyeleri tarafından yarışmayla ilgili detaylı bir sunum gerçekleştirilmiştir. Sunumda yarışmanın genel ve teknik şartları hakkında bilgi verilmiştir.

Yarışma şartnamesi ve belgeler için tıklayınız.

15-11-201715-11-201715-11-201715-11-201715-11-201715-11-201715-11-201715-11-201715-11-201715-11-2017

 

 

 

 

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.