BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİM BÖLGESİ DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Eğitim Bölgesi Danışma Kurulu 16/02/2016 günü saat 14:00´da Mustafakemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çok Amaçlı Salonunda toplandı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe’ nin açılış konuşmasıyla başlayan ve Şube Müdürü Metin Sarıfakıoğulları´nın yönetiminde devam eden toplantıda aşağıda belirtilen gündem maddeleri görüşüldü. Toplantıya okul-kurum müdürleri, kamu kurum temsilcileri, sivil toplum temsilcileri, rehber öğretmen temsilcileri, zümre öğretmenleri temsilcileri, okul-aile birliği başkanları temsilcileri, veli temsilcileri ve öğrenci temsilcileri katıldı.  
EĞİTİM BÖLGESİ DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Toplantı açılış ve yoklama ile başladı. 1.dönemin değerlendirilmesi yapıldı. Aksayan yönlerin tespiti ve beklentiler, çözüm önerileri alındı. (Disipline yönelik çalışmalar, EBA bilişim ağı TEOG sonuçları, eğitime katkı, taşımalı eğitim, okul-aile birlikleri çalışmaları, kantinler, internet kafeler, okulların güvenliği, sağlık taramaları, sosyal-kültürel-sportif faaliyetler, her sınıfın yetim kardeşi ver projesi vb.)

Diğer resmi-özel kurum ve kuruluşlarla işbirliği çalışmaları görüşüldü.

Örgün ve yaygın eğitimin, bölgenin istek ve ihtiyaçlarına, istihdam durumuna ve özelliklerine göre ilgili kurullarla iş birliği yaparak yönlendirilmesi, plânlanması ve yürütülmesine ilişkin görüşler alındı.

Bölgenin eğitimine katkıda bulunacak okul ile toplum bütünleşmesinin sağlanmasına yönelik görüşler alındı.

Başta insan kaynağı olmak üzere diğer kaynakların eğitim kurumları arasında ayrım yapılmaksızın verimli, etkili ve ortak kullanımının sağlanmasına ilişkin öneriler değerlendirildi.

İlgili komisyonlarla iş birliği yaparak, öğrencilerin eğitim kurumlarına dengeli dağılımının sağlanmasına yönelik öneriler alındı.

Eğitimde kalitenin yükseltilmesi için yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

Eğitim bölgesinde Yüksek Öğretim Kurumlarıyla iş birliği yapılacak konuların belirlenmesine ilişkin öneriler alındı.

Proje çalışmaları, dilek ve temenniler ile toplantı son buldu.

17-02-201617-02-201617-02-201617-02-201617-02-2016

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.