BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAMZABEY BİLİM VE SANAT MERKEZİNDE UYUM PROGRAMI SONA ERDİ

2017-2018 Eğitim Öğretim yılında Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezine kayıt hakkı kazanan 18 öğrenci ile nakil gelen 1 öğrenci olmak üzere toplam 19 öğrenci Uyum programlarını tamamladı. 18-30 Eylül 2017 tarihleri arasında devam eden Uyum Eğitimi Programını başarı ile tamamlayan öğrencilerin Program Tamamlama Belgeleri 07 Ekim 2017 Cumartesi günü Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezinde yapılan törenle verildi.
HAMZABEY BİLİM VE SANAT MERKEZİNDE UYUM PROGRAMI SONA ERDİ

Törene Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı ve eşi Esra Masatlı İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Efe ile öğrenci velileri katıldılar. Tören Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Halit Ersöz’ün açılış konuşması ile başladı. Daha sonra İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Efe söz alarak ilçemizde iki tane özel eğitim kurumu olduğunu bunlardan birisinin alt özel öğrencilere eğitim veren İbn-i Sina Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi ikincisinin de Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi olduğunu her iki kurumun da ilçemizde bulunmasının kıymetini bilmemiz gerekir dedi. Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı konuşmasında velilere katılımından dolayı teşekkür ettikten sonra, göreve başladıktan sonra öncelikli hedeflerinden birisinin de Bilim ve Sanat Merkezine yeni bir bina kazandırmak olduğunu söyledi.  17 yıldır geçici olarak Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda eğitim veren Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezini yeni binaya taşıyarak hedeflerini bu yıl itibarı ile gerçekleştirdiklerini söyledi. Eğitime ve insana yapılan yatırımın ülkemiz için önemli olduğunu söyleyerek eğitim alanında desteğimizi sürdüreceğiz dedi.

Daha sonra belge törenine geçildi. Uyum programını tamamlayan öğrencilere belgelerini Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı ve eşi Esra Masatlı ile İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Efe verdiler. Öğrencilere belgelerinin yanında kitap hediye edildi. Törene katılan velilere de T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Beni Anlayın-Özel Yetenekli Çocuğum Var” kitabı verildi. Toplu fotoğraf çekiminden sonra tören sona erdi.

10-10-201710-10-201710-10-201711-10-201711-10-2017

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.