BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN ORGANİZASYONU İLE İLÇEMİZDE GÖREV YAPAN ÖĞRETMENLER İLÇE KAYMAKAMI MUSTAFA MASATLI İLE BULUŞTU

Toplantı 08 Eylül 2015 Salı günü Belediye Düğün Salonunda iki oturum halinde yapıldı. Öğleden önce saat 11:45’de yapılan toplantıya İlkokul ve Ortaokul öğretmenleri katıldı. Öğleden sonra 14:30’da yapılan toplantıya ise Ortaöğretim okullarında görev yapan tüm öğretmenler katıldı.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN ORGANİZASYONU İLE İLÇEMİZDE GÖREV YAPAN ÖĞRETMENLER İLÇE KAYMAKAMI MUSTAFA MASATLI İLE BULUŞTU

İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmaya 2015-2016 eğitim-öğretim yılının hayırlı olması temennisiyle başladı.

İlçemize atanmadan önce Kayseri Vali yardımcısı iken de Milli Eğitim ile ilgili iş ve işlemlere baktığını, bu nedenle eğitim ile ilgili iş ve işlemlere aşina olduğunu ve ilgi duyduğunu belirtti.

Eğitim ve öğretim konularında öğretmenlerimizin arkasında olduğunu söyledi.

Görevimizi yaparken empatiyi elden bırakmamak gerektiğini, yani kendi çocuğumuzun nasıl bir eğitim görmesini istiyorsak bize emanet edilen öğrencilerimizi de aynı şekilde eğitmemiz gerektiği söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe’de yaptığı konuşmada “Öğretmenliğin bir peygamber mesleği olduğunu çünkü Kur’an-ı Kerimde ; “ Allah, Adem’e bütün ilimleri öğretti.” Peygamberimiz de “Allah, beni bir öğretmen (muallim) olarak göndermiş bulunuyor.” demek suretiyle öğretmenliğin maveradan fizik ötesinden esintiler taşıdığını belirtti.

Yine Gazi Mustafa Kemal Atatürk “ Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” Derken öğretmenlerin gelecekteki toplumun inşası için çalışan mimarlar olduğunu ifade etmiştir.

Aynı şekilde ali Rıza Binboğa öğretmen isimli şarkısında:

 “ Öğretmen kutsaldır ana gibi,

    Öğretmen kutsaldır baba gibi.

    Kim öğretti alfabeyi a,b,c

    Bir harf için kırk yıl köle olunuyorsa,

    Yirmidokuz kere kırk yıl kölesiyiz öğretmenin” derken öğretmenin emeğinin karşılığının ödenemeyeceğini ifade etmiştir.

Mustafa Efe sözlerine şöyle devam etti: Öğretmen olarak girdiğimiz dersler, kulüp çalışmaları, egzersiz çalışmalarını ve destekleme ve yetiştirme kurslarını sayabiliriz.

Sorumluluk alanımıza giren konularda görev tanımımıza giren yükümlülüklerimizin ötesinde, görevimizi yapmanın huzurunu vicdanımızda duyumsayabiliyorsak; işte o zaman üzerimize düşeni yapmışız demektir.”

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe daha sonra 2015-2016 eğitim öğretim yılının camiamıza, ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ederek sözlerine son verdi.

Kaymakam Mustafa MASATLI Öğretmenlerle ToplantıKaymakam Mustafa MASATLI Öğretmenlerle ToplantıKaymakam Mustafa MASATLI Öğretmenlerle ToplantıKaymakam Mustafa MASATLI Öğretmenlerle Toplantı

Kaymakam Mustafa MASATLI Öğretmenlerle ToplantıKaymakam Mustafa MASATLI Öğretmenlerle ToplantıKaymakam Mustafa MASATLI Öğretmenlerle ToplantıKaymakam Mustafa MASATLI Öğretmenlerle ToplantıKaymakam Mustafa MASATLI Öğretmenlerle ToplantıKaymakam Mustafa MASATLI Öğretmenlerle ToplantıKaymakam Mustafa MASATLI Öğretmenlerle ToplantıKaymakam Mustafa MASATLI Öğretmenlerle ToplantıKaymakam Mustafa MASATLI Öğretmenlerle Toplantı

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.