BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MUSTAFA EFE’NİN 2015-2016 ÖĞRETİM YILI MESAJI

2015-2016 Eğitim- Öğretim yılının sevgili öğrencilerimize, öğretmenlerimize, eğitim yöneticilerimize, çalışanlarımıza ve velilerimize hayırlı olmasını diler, başarı ve esenliklerle dolu bir eğitim-öğretim yılı olmasını temenni ederim.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MUSTAFA EFE’NİN 2015-2016 ÖĞRETİM YILI MESAJI

Sevgili öğrenciler;

Bu yıl okulların açılmasının ertelenmesi nedeni ile dört aya yakın bir yaz tatili geçirdiniz. Dinlenmiş ve zinde bir şekilde yeni eğitim-öğretim yılına başlıyorsunuz.

Yarının dünyasını sizler belirleyeceksiniz. Bu sorumluluk bilinciyle, bir şahsiyet ve birey olduğunuzu unutmadan, kişiliğinizi geliştirecek ve besleyecek her türlü donanıma açık olmalısınız. Bu bağlamda öğretmenlerinizden azami bir şekilde yararlanmanızı, kitap okumayı bir alışkanlık haline getirmenizi ve bizi biz yapan değerlerimizi içselleştirerek, yaşantı haline getirmenizi diliyorum. Farklılıklarımızı zenginlik kabul ederek, ortak değerlerimiz zemininde sevgi ve saygıya dayalı birlik ve beraberlik içerisinde bir eğitim-öğretim ortamı temenni ediyorum.

Değerli meslektaşlarım;

Çok değerli ve kutsal bir görev yapıyorsunuz. İnsanın eğitimine yönelik çalışıyorsunuz. Görevinizi yaparken sevgi ve saygı temelli bir eğitim yapmalısınız.Size emanet edilen öğrencilerimizi kendi çocuğumuzun nasıl bir eğitim ve öğretim görmesini arzu ediyorsak, aynı duyarlılık ve bilinçle görevinizi yapmalısınız. Vicdan en doğru ve şaşmaz ölçü aracıdır.Dersimizin sonunda yaptığımız görevden vicdani olarak rahatsak, iç huzuru duyuyorsak görevimizi yapmışız demektir.

Kıymetli veliler;

Eğitim-öğretimin en önemli paydaşlarından birisi de siz değerli velilerimizsiniz.

Eğitim-öğretim süreci içerisinde sürekli okullarımızla irtibat halinde olmanızı bekliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; 2015-2016 eğitim- öğretim yılının milletimize, ülkemize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.

 

 

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.