BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA EFE´NİN 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YIL SONU MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA EFE´NİN 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YIL SONU MESAJI

2015-2016 Eğitim Öğretim yılını 28 Eylül 2015 tarihinde törenle açmıştık. Bugün itibariyle de törenle kapatıyoruz.2015-2016 Eğitim Öğretim yılı sorunsuz bir şeklide tamamlanmıştır. Tüm idareci, öğretmen arkadaşlarıma yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ederim.

Sevgili öğrenciler;

Bütün bir yılın yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Mutlaka bir tatil programı hazırlamalı, ders çalışmayı ihmal etmemeli, konu tekrarı yapmalı, yeni konulara çalışmalı ve bol bol kitap okumalısınız. Bunların yanında, tatil programına, sevilen ve zararsız televizyon programlarını izlemeyi, arkadaşlarınızla bir araya gelip ortak aktiviteler yapmayı, hobilerinize daha çok zaman ayırmayı da eklemelinizi ancak; tüm bunları yaparken ölçülü davranmak gerektiğini unutmayınız. Derslerinden eksiği olan öğrencilerimiz, sizlerde tatille birlikte, sıkı bir çalışma programı yapmalı ve öğretmeninize danışarak eksik olduğunuz konular hakkında yönlendirme istemelisiniz,

Kıymetli veliler;

Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, özgüvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınınız. Her anne ve baba çocuğunun iyi bir eğitim alarak toplumun kültürlü, saygın ve yararlı bireylerine dönüştürülmesi amacı ile her türlü imkânı seferber etmekte, her türlü çabayı göstermekte ve her türlü özveride bulunmaktadır. Sizlerin bunun bilincini taşıdığınızı biliyoruz.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;

Verimli, özverili ve sorumluluk duygusu içerisinde çalışmalarınızla bir eğitim öğretim yılını daha tamamladık. Yıl boyunca öğrencilerimizin geleceğe yönelik eğitimlerinde yaptığınız özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ederim.

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.