BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA EFE´NİN 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLANGICI MESAJI

Yaklaşık 3 aylık tatilden sonra öğrencilerimiz okullarına yeniden kavuşmanın, yönetici ve öğretmenlerimiz eğitim adına iyi bir başlangıç yapmanın, velilerimiz de taşıdıkları sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmenin heyecanı ile yoğun bir çalışmanın ve gayretin içine gireceklerdir.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA EFE´NİN 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLANGICI MESAJI

Günümüzde de büyük bir hızla gelişen, değişen milletler, dünya birincisi olma yarışlarını bütün bireyler için sağlanan kaliteli ve nitelikli bir eğitimle güçlendirip hızlandırmaktadırlar.
Akıl almaz tüm bu gelişmeler karşısında çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek, insanımızın eğitim seviyesini ve niteliğini yükseltmek, başarıyı ve kaliteyi artırabilmek için hedefleri, misyonu ve vizyonu yeniden dizayn ederek topyekûn seferberliğe ihtiyaç vardır. Yoğun bir öğrenci potansiyeline sahip olan ilçemizde istihdam politikalarını da göz önünde bulundurarak, dünya standartlarında bilgi ve becerilere sahip nesilleri yetiştirmek amacı ile Bakanlıkça yapılan yeni düzenlemeler ışığında çabamızı hiç ara vermeden devam ettirmekteyiz. Ancak, istenen başarıyı yakalayabilmek için başta aileler olmak üzere toplumun bütün kesimlerinin katkısına, desteğine de ihtiyacımız vardır.

Bu anlamda katkı sunan, destek sağlayan herkese teşekkür ediyorum.

 

EĞİTİMİN BAŞ MİMARLARI

Değerli Meslektaşlarım..

Şüphesiz eğitimin baş mimarları sizlersiniz. Geleceğimiz ellerinizde, yüreklerinizde şekillenecek, en değerli varlıklarımız olan çocuklarımız,  vereceğiniz bilgilerle ve terbiye ile yetişecektir. Bilgi çağına damgasını vuracak beyinlere sizler yön vereceksiniz. Onlara gösterilen şefkat, onlar için sarf edilen gayret ve fedakârlık, ülkeye ve millete sahip çıkma adına yapılan en kutsal, en anlamlı ve önemli çalışmadır.
Ülkemizin içinde bulunduğu şartları da dikkate alarak, birlik ve bütünlük içerisinde toplumun daha ileriye taşınması, eğitim düzeyinin daha da iyileştirilmesi için her türlü gayret ve fedakârlığı göstereceğinize gönülden inanıyor, hepinize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

 

YARININ TEMSİLCİLERİ

Sevgili Öğrenciler..

Sizleri, yarınlarımızın temsilcileri olarak görüyor, sizlere çok önem veriyoruz.  En iyi şekilde yetişmeniz için hiçbir fedakârlıktan asla kaçınmıyoruz. Sizin de büyüklerinizin beklentilerini boşa çıkarmayacak çalışmanın içinde olmanızı istiyoruz. Bunun için ilk günden itibaren derslerinizi önemseyerek, kendinize çizeceğiniz plan ve program doğrultusunda çalışır, öğretmenlerinizin ve anne-babanızın önerilerini dikkate alırsanız eğitim yılı sonunda ve hayatınız boyunca beklentileriniz gerçekleşir, mutlu olursunuz.Derslerinizden artan zamanlarınızı kitap okuyarak, spor yaparak, sosyal-kültürel faaliyetlere katılarak geçirirseniz, her türlü kötü ve zararlı alışkanlıklardan uzak kalarak daha sağlıklı, daha başarılı ve daha güçlü bir kişilik sahibi olursunuz.

Sizlere güveniyor ve sizlerle gurur duyuyoruz.

 

ÖNEMLİ KATKILAR BEKLİYORUZ

Değerli Veliler…

Sizleri eğitim-öğretimin çok önemli ve vazgeçilmez bir parçası olarak görüyor ve önemli katkılar bekliyoruz.

Çocuklarınızın daha iyi yetişmesi, beklediğiniz başarıyı gösterebilmesi, onları tehdit eden her türlü kötü ve zararlı alışkanlıklardan uzak kalması için öğretmenler kadar sizlerin de görev ve sorumlulukları vardır.

Sadece maddi ihtiyaçlarını karşılamayı yeterli görmeyip, iyi bir çalışma ortamının hazırlanmasından meslek seçimine kadar birçok konuda destek olup rehberlik ederseniz, başarılarının mutluluğunu sizler de yaşayacaksınız.

 

2016-2017 eğitim öğretim yılında 69 okul ve kurumumuzda 17,286 öğrenci ve 1.099 öğretmenimizle eğitim ve öğretime başlıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle 2016-2017 eğitim öğretim yılının Ülkemize, milletimize ve ilçemize iyilikler, güzellikler ve başarılar getirmesini diliyorum.

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.