BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE ADAY ÖĞRETMENLERİ YETİŞTİRMEK ÜZERE GÖREVLENDİRİLECEK OLAN DANIŞMAN ÖĞRETMENLERE SEMİNER VERİLDİ

Bursa’da aday öğretmenleri yetiştirme süreci kapsamında Mustafakemalpaşa ve Karacabey’de görev yapan öğretmenlerden “Danışman Öğretmen” olarak görev alacak olan öğretmenlere 24-25 Şubat 2016 tarihlerinde seminer çalışması yapıldı.
İLÇEMİZDE ADAY ÖĞRETMENLERİ YETİŞTİRMEK ÜZERE GÖREVLENDİRİLECEK OLAN DANIŞMAN ÖĞRETMENLERE SEMİNER VERİLDİ

Semineri  İl Milli Eğitim Müdürlüğünün görevlendirdiği Eğitim Görevlileri Elif Korucu ve Özcan Koç  verdi.Belediye Düğün Salonunda yapılan seminer çalışması İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe’nin açış konuşması ile başladı.İlçe Milli Eğitim Müdürü konuşmasında , öğretmenlik sadece ansiklopedik bilgiye sahip olmak demek değildir. Öğretmenlik aynı zamanda mesleki alan bilgisi olan pedagojik formasyona sahip olmayı da gerektirir. Sahip olunan bilgiyi öğretim metod ve teknikleri ile hedef kitleye/öğrenciye ulaştırmayı gerekli kılar.İşte bu seminerin sonunda danışman öğretmen olarak sizler, aday öğretmenlerimize usta/çırak yöntemi ile öğretmenlik mesleğinin kazandırılmasında rehber ve rol model olacaksınız. Dedi.

Daha sonra Mustafa EFE seminerin amaçlanan hedeflere ulaşmasını temenni ederek ve hayırlara vesile olmasını dileyerek  sözlerine son verdi.İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kemal Ünal’da  yaptığı konuşmada , Mustafakemalpaşa’da verilen danışman öğretmenlik seminerine öğretmenlerimizin gösterdiği yoğun ilgi ve alakadan dolayı çok memnun kaldığını , seminerin eğitim ve öğretim açısından güzel sonuçlar doğurmasını temenni ederek seminere katılan tüm öğretmenlere teşekkür etti.

Seminere katılan tüm öğretmenlere seminer sonunda “Danışman Öğretmen” sertifikası  verileceği belirtildi.

25-02-201625-02-2016

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.