BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKÖĞRETİM HAFTASI ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE ÖĞRETMENDAVUT İLKOKULUNDA TÖREN DÜZENLENDİ

2014-2015 eğitim-öğretim yılı 15 Eylül 2014 Pazartesi günü başlarken, her yıl eylül ayının üçüncü haftası kutlanan ilköğretim haftası bu yıl Öğretmendavut İlkokulunda yapılan programla kutlandı.
İLKÖĞRETİM HAFTASI ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE ÖĞRETMENDAVUT İLKOKULUNDA TÖREN DÜZENLENDİ

Yapılan törende bir konuşma yapan ilçe milli eğitim müdürümüz Mustafa Efe konuşmasında "222 sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanununun 51. maddesinde; " Her yıl Eylül ayının 3. haftası İlköğretim Haftasıdır." hükmü doğrultusunda , okulların açıldığı ilk hafta, ülkemiz genelinde ilköğretim haftası olarak kutlanmaktadır. Bu hafta ile başlayan süreçte; temel vurgumuz öğrenme ve öğretmedir. Gazi M.Kemal; “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.”diyerek öğrenme ve öğretme fiilinin önemine işaret etmiştir. Büyük Türk Bilge Yusuf Has Hacip, 11. Yüzyılda yazdığı ve “mutluluk bilgisi” anlamına gelen Kutadgu Bilig adlı eserinde şöyle der: “İki türlü insan vardır:” Biri öğrenen, biri de öğreten”. Daha bir çok manevi mimar ve bilgenin de vurguladığı sözlerin ortak noktası “eğitimdir”. Eğitim öğretim de “beşikten mezara” hayat boyu süren bir süreçtir. Bir ülkenin kendisine nasıl bir gelecek hazırladığının en önemli göstergelerinden biri de; o ülkenin eğitime verdiği önem ve eğitim sistemidir. Nitelikli bir eğitim; bir milleti geri kalmışlıktan kurtarır; modern, ileri, aydın bir toplum haline getirir. " dedi.

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Mustafa EFE daha sonra okulla yeni tanışan birinci sınıf öğrencileri ile sohbet etti.

 

İlköğretim Haftası Etkinlikleriİlköğretim Haftası Etkinlikleriİlköğretim Haftası Etkinlikleriİlköğretim Haftası Etkinlikleriİlköğretim Haftası Etkinlikleriİlköğretim Haftası Etkinlikleriİlköğretim Haftası Etkinlikleriİlköğretim Haftası Etkinlikleriİlköğretim Haftası Etkinlikleri

 

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.