BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlamaları 29 Eylül 2015 Salı günü saat 08.45’de ilçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa EFE’nin Atatürk anıtına çelenk sunmasıyla başladı. İlçe Kaymakamı Mustafa MASATLI ve ilçe protokolünün de katılımlarıyla gerçekleştirilen saat 09:30’da 14 Eylül İlkokulu’ndaki ilk törene saat 10:30’da Karaorman İlk/Ortaokulu’nda devam edildi.
İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe 14 Eylül İlkokulunda yaptığı konuşmasında;

"Sn. Kaymakamım,

Garnizon Komutanım,

Belediye Başkanım,

Cumhuriyet Başsavcım,

Protokolün değerli üyeleri, sevgili öğrenciler, değerli idareci ve öğretmen arkadaşlarım, kıymetli veliler,

2015/2016 Eğitim ve öğretim yılı “İlköğretim haftası” kutlamaprogramı nedeni ile toplanmış bulunuyoruz.

2015/2016 Eğitim ve öğretim yılının başta öğrenci ve öğretmenlerimize, velilerimize, ülkemize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.

Sevgili öğrenciler,

Uzun bir tatilden sonra 2,3 ve 4. Sınıflar okula yeniden kavuşmanın, 1. Sınıflar ise okula yeni başlamanın heyecanı ve sevinci içerisindesiniz. Konuşmayı, yürümeyisıcacık aile yuvanızda annenizden, babanızdan öğrendiniz.

Okumayı, yazmayı ve hayata adım atıp yürümeyi ise ikinci bir yuvanız olan okulunuzdan öğreneceksiniz.

Öğretmenleriniz size bir anne-baba sevgisi ve şefkati ile yaklaşacaklar vehayata hazırlayacaklardır.

Değerli öğretmen arkadaşlarım,

Size emanet edilen bu yavrularımızı kendi çocuğunuzun nasıl bir eğitim görmesini istiyorsanız, aynı şekilde eğiteceğinizden kuşku duymuyoruz.

Öğrencilerimizi eğitirken öncelikle kişilik sahibi, kendine güvenen, fikri hür, vicdanı hür olarak yetiştireceğinize inanıyor ve güveniyoruz.

Çağımızın en yeni araç ve gereçlerini kullanırken, aynı zamanda bizi biz yapan değerlerimizi de kazandırmalıyız.

Kıymetli veliler,

Eğitim ve öğretimin en önemli unsurlarından biri de sizlersiniz. Çocuğumuzun iyi bir eğitim almasını istiyorsak, okulumuzla, öğretmenlerimizle sürekli iletişim halinde olmalıyız. Okul ile aramızdaki mesafeyi kaldırmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim-öğretim yılının ülkemize, milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyor siz sevgili öğrencilerimize başarılı bir yıl geçirmenizi diliyorum." dedi.

İlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftası

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.