BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KOSOVA´LI KARDEŞ OKULLAR İLÇEMİZDE

Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün önderliğinde, Kosova-Üsküp Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği ve Mustafakemalpaşa Rumeli Halk Oyunları Kültür Derneğinin destekleri ile yürütülen “Kosova Kardeş Okullar” projesi kapsamında Kosova Kamanice’deki okulların yöneticileri ilçemize ikinci kez ziyarete geldiler. Heyet 24 Nisan Pazar akşamı İstanbul’da karşılanarak Mustafakemalpaşa Öğretmenevi’nde misafir edildi.
KOSOVA´LI KARDEŞ OKULLAR İLÇEMİZDE

25 Nisan Pazartesi günü 14 Eylül İlkokulunu ziyaretten sonra sırası ile Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Mustafakemalpaşa Anaokulu, Balibey İlkokulu, Mustafakemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyaret edilerek karşılıklı görüşüldü ve okullar hakkında bilgiler verildi. Tüm okul ziyaretlerinde misafir eğitimcilere çeşitli hediyeler verildi.

Okul ziyaretlerinin tamamlanmasından sonra Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne geçildi. Burada İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe tarafından karşılanan misafirlere Mustafakemalpaşa’daki eğitim hakkında bilgi verildikten sonra, Mustafakemalpaşa Anaokulu ile Kamanice Filizat Anaokulu arasındaki kardeş okul sözleşmesi karşılıklı olarak imzalandı. Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe tarafından Kamanice İlçe Milli Eğitim Müdürü Agim Shkodra’ya çeşitli hediyeler verildi.

Daha sonra tüm heyet Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı tarafından kabul edildi. Kaymakam Mustafa Masatlı’ya konuk eğitimciler ülkelerinin eğitimi hakkında bilgiler verdiler. Kaymakam Mustafa Masatlı’nın Kamanice İlçe Milli Eğitim Müdürü Agim Shkodra’ya hediye takdiminden sonra heyet izin alarak Kaymakamlık Makamından ayrıldı. 

Kosovalı Eğitimciler 27 Nisan Çarşamba günü Sabiha Gökçen Havaalanına uğurlandılar. 

27-04-201627-04-201627-04-201627-04-201627-04-2016

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.