BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LALAŞAHİNPAŞA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ “BESLENME DOSTU OKUL” OLDU.

‘’Beslenme Dostu Okul Programı’’ ile okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın artırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılması hedeflenmektedir.
LALAŞAHİNPAŞA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ “BESLENME DOSTU OKUL” OLDU.

Lalaşahinpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi çekirdek eylem grubu tarafından hazırlanan bir yıllık çalışma Planı doğrultusunda bütün öğrencilerin boy kilo ölçümleri yapılmış, her ayın farklı günlerinde hareketli yaşam etkinlikleri düzenlenmiş, Doğru ve Dengeli Beslenme konularında seminerler verilmiştir.

Yapılan çalışmalar doğrultusunda 06 Nisan 2017 tarihinde İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Beslenme Dostu Okul Denetmenlerince yapılan denetimler sonucu okulumuz 100 üzeri 99 puanla “Beslenme Dostu Okul” belgesini almaya hak kazanmıştır.

Okul idarecileri ve çekirdek eylem grubu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe´yi makamında ziyaret ettiler. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe başarılı çalışmalarından ötürü okul idarecileri ve eylem grubundaki öğretmenlere teşekkür etti.


Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.