BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LALAŞAHİNPAŞA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ ALMANYA’NIN DUSSELDROF ŞEHRİNE STAJ İÇİN GİDİYOR

Bursa-Mustafakemalpaşa Lalaşahinpaşa MTAL ortak olduğu ve Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına sunulan “Gelişen Ve Değişen Muhasebe Uygulamaları Çerçevesinde Avrupa’da Paket Program Stajı” adlı ERASMUS+ Mesleki Eğitim Projesi Ulusal Ajans tarafından kabul edildi. Bu kapsamda ortaklıkta yer alan okullarda eğitim görmekte olan 10 öğrenci ve bu öğrencilere refakatçilik edecek 2 öğretmen Almanya’nın Düsseldorf şehrinde eğitim ve staj faaliyetlerine katılacaklardır. 
LALAŞAHİNPAŞA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ ALMANYA’NIN DUSSELDROF ŞEHRİNE STAJ İÇİN GİDİYOR

Proje katılımcıları eğitim ve staj faaliyetinin dışında, bilgisayarlı muhasebe alanında faaliyet gösteren işletmelere ve bu alanda eğitim verilen mesleki eğitim kurumlarına düzenlenecek teknik gezilere katılarak uygulamaları yerinde görme imkanını elde edeceklerdir 03 Mayıs – 23 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup, yurtdışı hareketlilik faaliyeti  21 gün sürecektir.  

*Genel itibariyle katılımcı ihtiyaçlarının giderilmesi sonucu istihdam edilebilirliklerini artırmak amacıyla hazırlanan projemizin amaçları aşağıdaki gibidir:

 -Kurumlarımızın, AB seviyesinde diğer ülke ortakları ile güçlendirilmiş işbirliği geliştirmelerini sağlamak,

-AB ve uluslararası seviyede projelerin hazırlanması, uygulanması ve izlenmesinde kalitenin geliştirilmesine katkı sağlamak,

-Proje faaliyetleri sonunda ülkemizdeki bilgisayarlı muhasebe uygulamalarının AB standartlarına çıkarılmasına katkı sağlamak,

-Farklı kültürleri tanıyan, anlayan ve farklılıklara saygı duyan sosyal becerileri gelişmiş bir katılımcı kitlesine kavuşmak,

-AB düzeyinde çok ortaklı bir proje gerçekleştirerek kurumsal kapasite oluşturmak,

-Avrupa işgücü piyasasının gelişimine katkı sağlamak, -Birlikte çalışabilmek için altyapı ve kurumsal becerisi geliştirmek,

-AB vatandaşlık bilinci oluşturmalarını sağlamak, -Katılımcıların yabancı dil becerilerini geliştirmek,

-Katılımcılarımızın artırılmış girişim ve girişimcilik ruhuna sahip olmaları,

Proje faaliyetleri ile ilgili açıklamalarda bulunan okul müdürü Zafer Erdem, “Ülkemizde mesleki eğitimin en büyük sorunlarından bir tanesi de staj ve beceri eğitimlerinin uygulanmasında yaşanan sıkıntılardır. Maalesef birçok alanda olduğu gibi muhasebe alanında da yapılan eğitim çoğu zaman teoride kalmaktadır. Bu nedenle katılımcılarımızın temel düzeyde ve teoride kalan mesleki eğitimlerini, bu proje kapsamında yapılacak uygulamalı eğitim ve staj faaliyeti sonunda daha ileri seviyelere götürmeleri gerekmektedir. Proje ile, Almanya’nın Düsseldorf şehrinde planlanan 3 haftalık eğitim ve staj faaliyeti sonunda katılımcılarımızın mesleki becerileri geliştirilecek ve Avrupa işgücü piyasasında rekabet edebilirlikleri artırılacaktır.” dedi.

Katılımcı öğrenciler ile birlikte okul müdürü Zafer Erdem eşliğindeki bir heyet İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Efe’yi  ziyaret ettiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz projenin Eğitim-Öğretim faaliyetlerine olan önemine dikkat çekerek öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı yolculuk dileklerinde bulundu.

Lalaşahinpaşa MTAL AvrupadaLalaşahinpaşa MTAL Avrupada

Lalaşahinpaşa MTAL AvrupadaLalaşahinpaşa MTAL Avrupada

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.