BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA EFE’NİN 1.DÖNEM SONU MESAJI

2016-2017 eğitim öğretim yılının 1. Dönemini sıkıntısız bir şekilde tamamlamış bulunuyoruz. Yoğun ve yorucu geçen bir okul döneminden sonra, yarıyıl tatiline girmiş bulunuyoruz.  Bu, aynı zamanda öğretmen ve öğrencilerimizle birlikte yeni bir heyecan ile 2. Döneme başlamak için bir fırsattır.  
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA EFE’NİN 1.DÖNEM SONU MESAJI

Değerli idareci ve öğretmen arkadaşlarım!

Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin yetişmesinde en büyük pay hiç şüphe yok ki sizindir. Şairin "Kendine iyi bak ki, âlemin özü sensin. Sen varlığın gözbebeği olan âdemsin." İfadesinde anlam bulan, varlığın gözbebeği insanın eğitimiyle ilgili kutsal bir mesleği icra ediyoruz. Öğrencilerimizin milli ve manevi değerlerine bağlı, vatansever, bilgi ile donanmış, kendini ifade edebilen, sosyal faaliyetlerde etkin rol alabilen bireyler olarak yetişmeleri için emek veriyorsunuz. Devletimizin ve milletimizin bize yüklediği bu vazifenin şuurunda olarak görev yapan tüm idareci ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum.

Kıymetli Velilerimiz;

Elbette ki başarı her zaman değerlidir. Öğrencilerimizin başarısını kutlamak gerekir. Ancak düşük notlardan dolayı da öğrencilerimizi   yermemeliyiz. Karnedeki notlar öğrencinin akademik başarısı hakkında bir değer ifade etse de,  hayata bütün  olarak bakıldığında öğrencinin başarısı ya da başarısızlığı anlamına gelmez. Çocuklarımızın milli ve manevi, bireysel ve sosyal potansiyellerinin karnelere sığmayacak kadar zenginliğe sahip olduğunu unutmamalıyız. Bu bakış açısıyla, çocuklarımızı hoşgörü, sevgi ve sabırla değerlendirdiğinizde notlarının zamanla yükseldiğini göreceksiniz. Çocuklarımızla yakından ilgilenerek onlara gereken destek ve güveni verdiğimiz ölçüde hayatta daha başarılı olacaklardır.

Sevgili Öğrenciler;

Dönem boyunca sarf ettiğiniz emeklerinizin karşılığı  olan  karnelerinizi alıyorsunuz. Her birinizi gayretinizden ve başarılarınızdan dolayı kutluyorum. Yapabileceklerinizi, yeteneklerinizi en iyi bilen sizlersiniz. Derslerden yüksek ya da düşük not almış olabilirsiniz. Sonuç ne olursa olsun, hayata dair umudunuzu, cesaretinizi; başarıya olan inancınızı, başarabileceğinize dair güveninizi hiç yitirmeyin. Sizi hayatta başarılı kılacak güç burada gizlidir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle,  bir eğitim öğretim döneminin daha sorunsuz ve başarılı bir şekilde tamamlanmasında büyük desteği olan başta sayın Kaymakamımız Mustafa Masatlı’ya, çalışma arkadaşlarıma, okul müdür ve müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize ve eğitim personelimize teşekkür ediyorum. Tüm eğitim camiamızın sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmesi dileğiyle.

Alah’a emanet olunuz.

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.