BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“MUSTAFAKEMALAPAŞA OKUYOR” KİTAP OKUMA YARIŞMASI SINAVI YAPILDI

Türk Milli Eğitimi’nin genel amaçları doğrultusunda insanımızda kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, kitap okumayı sevdirmek, kelime dağarcığını zenginleştirmek, Türkçeyi doğru, güzel ve etkili kullanma becerisini geliştirmek ayrıca ilçemiz kültür hayatına canlılık katmak ve kitap konulu bir gündem oluşturabilmek amacıyla düzenlenen “Mustafakemalpaşa Okuyor” Kitap Okuma Yarışması final sınavı 14 Mayıs 2017 Pazar günü saat 10.00’da düzenlendi.
“MUSTAFAKEMALAPAŞA OKUYOR” KİTAP OKUMA YARIŞMASI SINAVI YAPILDI

Sınav, Mustafakemalpaşa Anadolu Lisesi’nde 17, Mustafakemalpaşa Ortaokulu’nda 27, Mustafakemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 15 ve Lalaşahinpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 10 olmak üzere 69 Salonda 2033 yarışmacının katılımıyla gerçekleştirildi.

Yarışma ilkokul 3-4. Sınıflar,  ortaokul 5-6. Sınıflar, Ortaokul 7-8. Sınıflar, lise ve yetişkin olmak üzere beş kategoride yapıldı. İlçemizde bulunan ilkokullardan 553, ortaokul 5-6. Sınıflardan 676, Ortaokul 7-8. Sınıflardan 318, liselerden 437 öğrenci ve 49 yetişkin yarışmaya katıldı.

Katılımcılara daha önceden okudukları kitaplarla ilgili sorular test olarak soruldu. Yarışma soruları ve sınavın koordinasyonu Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Işık, Zafer Göllü ve Mehmet Ardıçoğlu yönetiminde ilçemizde çeşitli okullarda görev yapan ve “Mustafakemalpaşa Okuyor” kitap okuma yarışmasına gönüllü olarak iştirak eden Sınıf, Türkçe ve Türk Dili Edebiyatı öğretmenleri Asibe Koçer Ülkü, Bahadır Nalcı, Burcu Şenol, Canan Aras, Dilek Kobal, Ekrem Yekrek, Emel Süheyla Demirbaş, Fuat Aydın, Mahmut Özdemir, Meltem Birdal, Murat Kaya, Nazmiye Sarıca, Nurşen Öpcün, Selahattin Güleç, Serkan Yılmaz, Süleyman Kır ve Şengül Demireli tarafından oluşturulan komisyonca hazırlanmıştır.

Yine sınavın yapıldığı 69 salonun gözetmenliğini, ilçemizde çeşitli okullarda görev yapan 81 öğretmen ve idareci “gönüllü” olarak üstlenmiş ve sınavın sorunsuz geçmesi için çaba sarf etmişlerdir.

Sınav esnasında göze çarpan önemli bir husus da yarışmaya çocuklarıyla hazırlanan ve yetişkin kategorisinde yarışan 14 katılımcı olmuştur. Çocuklarla birlikte kaliteli zaman geçirdiklerini ve Kitap sevgisinin önemini vurgulayan katılımcılar organizasyon için İlçe Milli eğitim Müdürlüğüne teşekkür etmişlerdir.

Yarışma sonuçları 24 Mayıs Çarşamba günü Öğretmenevi Toplantı Salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe tarafından Komisyon üyeleri ve sınav yapılan okulların müdürlerine öğle yemeği ikram edilmiştir. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe yemekte yaptığı konuşmada Mustafakemalpaşa Okuyor Kitap Okuma Yarışması Komisyon üyelerine, sınav yapılan okulların müdür ve idarecilerine sınavda görev alan 81 gönüllü Gözetmen öğretmene teşekkür etmiş, bu güzel organizasyonun gelecek yıllarda devam ettirilmesinin faydalı olacağını belirtmiştir. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa EFE’nin konuşmasından sonra sonuçlar açıklanmıştır. Yarışma’da dereceye girenler aşağıdaki gibi olup ödül tören 2 Haziran Cuma Günü Yapılacaktır.

Yarışma Sonuçları için tıklayınız.

26-05-201726-05-201726-05-201726-05-201726-05-2017

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.