BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE HAYAT BOYU ÖĞRENME HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI

Mustafakemalpaşa İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu toplantısı İlçemiz Kaymakamı Mustafa Masatlı, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe, Şube Müdürü Zafer Göllü, ilçemizdeki kamu kurum/kuruluşlarının temsilcileri ve okul/kurumlarımızın müdürlerinin katılımları ile 23.08.2017 Çarşamba günü saat 10.30´da İlçemiz Öğretmenevi ve ASO toplantı salonunda gerçekleştirildi.
MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE HAYAT BOYU ÖĞRENME HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI

İlçemiz Kaymakamı Sayın Mustafa Masatlı açılış konuşmasını yaparak  katılımlarından dolayı katılımcılara teşekkür etti. İlçemiz Kaymakamı Sayın Mustafa Masatlı açılış konuşmasında Gençleri kötü alışkanlıklardan ve kötü olaylardan uzak tutmak için onları güzel şeylerle meşgul etmemiz gerekiyor, onları doğru yerlere ve doğru işlere yönlendirmemiz geleceğimiz açısından büyük önem taşımaktadır. Toplumdaki dejenerasyon Dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de mevcuttur. Biz olabildiğince kendi değerlerimizi yeni nesle vermek zorundayız. Çünkü birlikte yaşıyoruz ve oluşan zararlardan tüm toplum etkileniyor. Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlere sahip çıkmak zorunda olduğumuzu ifade etmiştir.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe “Yılda 2 kez yapılan bu toplantıda Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında yaptığı faaliyetlerinin anlatılacağını ve 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında yapılabilecek faaliyetlerin ise bu toplantıda alınan kararlar doğrultusunda  planlanacağını”  söyledi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Halk eğitimi faaliyetlerinin İsmail Hakkı Şenpamukçu Halk Eğitim Merkezimiz başta olmak üzere İlçe Belediyemizin Uğur Böcekleri ve Büyükşehir Belediyemizin BUSMEK tarafından planlı, koordineli ve uyumlu bir şekilde yürütüldüğünü ifade etmiştir.

 

Toplantıda görüşülen gündem maddeleri;

 

-2016-2017 Eğitim Öğretim yılında açılan kursların değerlendirilmesi

-Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi hizmetlerinin değerlendirilmesi 

-İlçe Komisyon Üyelerinin görüş ve önerileri

-Hayat Boyu Öğrenmeye katılımı arttırıcı çalışmalar,

-Geleneksel ve unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarını canlandırmaya yönelik çalışmalar,

Dezavantajlı kesimlere yönelik çalışmalar. TEOG-LYS başarısının arttırılmasında yapılabilecek Hayat Boyu Öğrenme çalışmaları.

İlçe Kaymakamımız Sayın Mustafa Masatlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe ve kurum müdürlerine katılımlarından dolayı teşekkür ettiler. İyi dilek ve temennilerle toplantıyı sona erdi.

24-08-201724-08-201724-08-201724-08-201724-08-201724-08-201724-08-2017

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.