BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇESİ 10 KASIM ULU ÖNDER ATATÜRK’ÜN ÖLÜMÜNÜN 76. YIL DÖNÜMÜNÜ ANMA PROGRAMI(2014)

Türk Ulusunun kurtarıcısı, Devletimizin kurucusu, Büyük devlet adamı, Eşsiz Asker Ulu Önder Atatürk’ün ölümünün 76. yıl yıldönümü anma programı aşağıda açıklandığı şekilde uygulanacaktır.
MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇESİ 10 KASIM ULU ÖNDER ATATÜRK’ÜN ÖLÜMÜNÜN 76. YIL DÖNÜMÜNÜ ANMA PROGRAMI(2014)

 A-CUMHURİYET ALANINDAKİ TÖREN

          

              1-Çelenkler saat 08.30’da alanda hazır bulunacaktır.

              2-Merkezdeki liseler ve ortaokullar  Bayrak, Flama ve 25’er kişilik temsili öğrenci grupları ile törene katılacaklardır. Okul Müdürleri Cumhuriyet Alanı’nda, Müdür Yardımcıları okullardaki törende hazır bulunacaktır.

              3-Birim amirleri, okul yöneticileri, öğretmenler ve okullar saat 08.40’da tören alanında hazır bulunacaklardır.

             4-10 Kasım 2014 Pazartesi günü saat 08.50’de tören yöneticisi  Lalaşahinpaşa M.T.A Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Turgut GÜNHAN’ın vereceği komut ile çelenkler protokol sırasına göre kıyafeti düzgün olan taşıyıcılar yardımı ile kurum, kuruluş amirleri tarafından Atatürk Anıtı’na konulacaktır. (Çelenk koymak isteyen kuruluş, kişi veya kişi toplulukları kırk sekiz saat önceden İlçe Kaymakamlığından izin almak zorundadır.)

             5-Saat 09.05’te siren sesi ile saygı duruşuna geçilecektir. Saygı duruşunu takiben İstiklal Marşı’mız Atatürk Ortaokulu Müzik Öğretmeni Ufuk Gönül yönetiminde öğrenciler ve törene katılanlarca söylenecektir. İstiklal Marşı okunurken Lalaşahinpaşa M.T.A Lisesinden görevlendirilecek öğrenciler tarafından  bayraklar göndere çekilecek sonra ağır  ağır yarıya indirilerek bağlanacaktır. Resmi kuruluşlara ait bayraklar gün batımına kadar yarıya indirilmiş olarak kalacaktır.

              6- Belediye Başkanlığı tarafından Atatürk Anıtı’ndaki   Meşaleler gün boyu yakılacaktır.

             7-Tören yöneticiliği, Lalaşahinpaşa M.T.A Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Turgut GÜNHAN  tarafından yapılacaktır. Tören komutan yardımcısı  Nilüfer  Hatun M.T.AL. den Beden Eğitimi Öğretmeni Veysel YAVAŞ olarak belirlenmiştir.

              8-Tören alanında çelenklerin yerleşim düzeni ve öğrencilerin düzenlenmesi tören yöneticisi ve yardımcısı tarafından sağlanacaktır.

              9-Tören bitiminden sonra programa Belediye Düğün Salonunda devam edilecektir.

B-RESİM SERGİSİ AÇILIŞI

( 10 Kasım 2014 saat:09.30 Belediye Düğün Salonu)

1- İlçemiz İlkokul Müdürlükleri; okullar arası yapılan Atatürk konulu resim yarışmasında kendi okullarından seçtikleri en iyi resimleri sergi salonunda hazırlayacakları panoda sergileyeceklerdir. İlçede ilkokullar arası resim yapma yarışmasında ilk üçe giren eserler  ayrı bir panoda  sergilenecektir. Resim sergisinin hazırlıkları ilçe Merkezindeki ilkokul Müdürlüklerince  07 kasım 2014 tarihinde Belediye Düğün salonunda  yapılacaktır. Görsel sanatlar öğretmenleri ;Huriye ŞENIŞIK  Mustafakemalpaşa ortaokulu, Sermin ADLIG ÇELİK  Atatürk ortaokulu ve Ayça CANBAZ Züferbey YİBO sergi hazırlıkları için 07 Kasım 2014 tarihinde ilgili salonda bulunacaklardır. Sergi hazırlıklarına katılan görsel sanatlar  Öğretmenler ile ilkokulların sergi hazırlığına katılan öğretmenleri  belirtilen gün görevli izinli sayılacaklardır. İlgili görsel sanatlar öğretmenleri 10 kasım 2014 günü resim sergisinin açılışında bulunacaklardır. Resim sergisinin açılışı için gerekli kurdele,,makas, kolanya vb. Yunusemre ilkokulu Müdürlüğü tarafından  sağlanacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

C- LALAŞAHİN PAŞA MESLEKİ TEKNİK VE ANADOLU LİSESİNİN HAZIRLADIĞI PROGRAM

 

 

(09.45 Belediye Düğün Salonu)

1-Lalaşahinpaşa M.T.   Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programa katılacak olanlar saat 09.30 da yerlerini almış olacaklardır.

2-Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı Atatürk Ortaokulu Müzik Öğretmeni Ufuk GÖNÜL tarafından söyletilecektir.

    3-Anma programı aşağıdaki şekilde devam edecektir.

   a)Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı

   b) Günün Anlam ve Önemini Belirten Konuşma

  c) Belgesel

  ç)Oratoryo

 d) Ödül Töreni

e) Program boyunca sinevizyon devam edecektir.

e-) Kapanış

D-GÖREVLENDİRMELER

         1-Meşalelerin hazırlanması, gün boyu sürekli yanmasının sağlanması, Cumhuriyet Alanın temizliği. Bayrakların hazırlanması, ses düzeninin ve konuşma kürsüsünün kurulması, İki dakikalık siren sesi ve akabinde İstiklal Marşı CD’si (Cumhuriyet Alanında) Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığınca yapılacaktır. Çelenk sunma Töreninde ses sistemi Belediye Başkanlığınca kurulacaktır. Belediye Düğün Salonundaki Anma Programının Ses Düzeni Lalaşahinpaşa M.T.A  Lisesi Müdürlüğünce Sağlanacaktır.

         2-Emniyet  ve sağlık tedbirleri İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından alınacaktır.(Cumhuriyet alanında ve Belediye Düğün Salon’undaki törende)

          3-Belediye Düğün Salon’undaki programın protokol tertip düzeni Lalaşahinpaşa M.T Anadolu Lisesi tarafından hazırlanacaktır.

           4-Belediye Düğün Salon’undaki törene liselerden 30 ar öğrenci başlarında sorumlu idareci ve   öğretmenle salona getirilecektir.

           5-Belediye Düğün Salon’undaki program akışı Lalaşahinpaşa M.T.  Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmenleri   tarafından yürütülecektir. Çelenk sunum töreninin sunuculuğunu Lalaşahinpaşa M.T. Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Tahsin TAŞKIN ve  Berna ÖZCAN  yapacaktır.          

           6-. Resim sergisinin hazırlıkları; ilçe Merkezindeki ilkokul Müdürlüklerince  07 kasım 2014 tarihinde  yapılacaktır.Resim sergisinin düzeni ve hazırlıkları için, Görsel sanatlar öğretmenleri ;Huriye ŞENIŞIK  Mustafakemalpaşa ortaokulu,  Sermin ADLIG ÇELİK  Atatürk ortaokulu ve Ayça CANBAZ Züferbey YİBO , 07 Kasım 2014 tarihinde ilgili salonda hazır  bulunacaklardır. Sergi hazırlıklarına katılan Öğretmenler belirtilen gün görevli izinli sayılacaklardır. İlgili  görsel sanatlar öğretmenleri 10 kasım 2014 günü resim sergisinin açılışında bulunacaklardır. Resim sergisinin açılışı için gerekli kurdele,makas, kolanya vb.Yunusemre İlkokulu  tarafından sağlanacaktır.

          7-Davetiyelerin        basımı ve dağıtımı  Lalaşahinpaşa  M.T. Anadolu Lisesi tarafından yapılacaktır. Dağıtım okulun bir müdür yardımcısı sorumluluğunda olacaktır. (İlçe protokol sırasına göre imza karşılığı)

          8-10 Kasım Haftasında Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmada dereceye giren öğrencilerin ödülleri Lalaşahinpaşa M.T.ve  Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından temin edilecektir.

       9-Lalaşahinpaşa M.T.A.L. nin  anma programı provaları için Atatürk Ortaokulu müzik öğretmeni Ufuk GÖNÜL ve Atakan AYDOĞDU Devecikonağı İlköğretim kurumu öğretmeni 05-06-07 ve 10 Kasım tarihlerinde Lalaşahinpaşa M.T.A.L.de görevlendirilmiştir.

     10- 10 Kasım 2014 Pazartesi günü Belediye Düğün Salonundaki Anma Programında Protokol koltuklarının hazırlanması çiçek ve benzeri unsurların Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğüne aittir.

 

 

 

 

 

E-ATATÜRK HAFTASI PROGRAMI

       Atatürk’ü Anma Haftası 10 Kasım Pazartesi günü başlayacak ve 14 Kasım Cuma akşamına kadar devam edecektir.

    Hafta Boyunca Yapılacak Çalışmalar ve Etkinlikler:

a)     Bütün okullarda Atatürk Köşeleri ve Atatürk Büstleri gözden geçirilerek eksiklikleri giderilecektir.

b)     İlkokul ve ortaokulları arası  ‘Atatürk’ konulu resim yarışması, Ortaokullar arası Yurtta Barış Dünyada Barış konulu şiir yarışması ve lise ve dengi okullar arası  ‘bilimin ışığında Atatürk’ konulu kompozisyon yarışmaları düzenlenecektir.

c)     Atatürk ile ilgili yayınlanmış eserlerin tanıtılması için okul kütüphanelerinde Atatürk kitapları sergisi açılacaktır.

d)     Atatürk’ün veciz sözlerinden en az ikişer tane yazılarak okul çevresine asılacaktır.

e)     Bütün okullarda öğretmenler yıllık planlarında Atatürk’ü Anma Haftası’nda planladıkları konuları    işleyecekler.

        f)  Okullar kendi bünyelerinde Atatürk adına sınıflar arası spor karşılaşmaları düzenleyeceklerdir.

        g) Okul içi yayınlarda Atatürk şiirleri ve vecizeleri okunacaktır.

        h) Okullar kendi bünyelerinde Atatürk fotoğrafları sergileri açacaklardır.

        ı)  Okul içinde ve sınıflarda Atatürk île İlgili duvar gazeteleri oluşturulacaktır

   i) Yarışmalarda dereceye girenlerin ödülleri Lalaşahinpaşa M.T. Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından temin edilecektir.

         j) Okullar, yarışmalarda dereceye giren öğrencilerini 10 Kasım 2014 Pazartesi günü Belediye Düğün Salonu’nda yapılacak törende hazır bulunduracaklardır.

 

   

Not:  Bu program görevliler için emir, diğer kişiler için davetiye niteliğindedir.

 

 

 

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.