BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUSTAFAKEMALPAŞA KAYMAKAMLIĞI KOORDİNASYONUNDA “OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİ” ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Eşleri Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Okuryazarlık Seferberliği” ile ilgili İlçe Yürütme Kurulu Toplantısı Kaymakamlık toplantı salonunda İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı başkanlığında yapıldı.
MUSTAFAKEMALPAŞA KAYMAKAMLIĞI KOORDİNASYONUNDA “OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİ” ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

Toplantıya; Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Eren, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, İlçe Müftüsü Ahmet Yaylalı, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Osman Kahraman, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Işık, Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Rahmi Tura, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Kahraman, Koşuboğazı Mahalle Muhtarı Hikmet Alpay, Dere Yenidere Mahalle Muhtarı Yetiş Kargalı, Ticaret ve Sanayi Odası ve Esnaf Odaları Temsilcileri, Yerel Basın Temsilcileri, Halk Eğitim Merkezi Müdürü ve Okul Müdürleri katıldı.

İlçe Kaymakamımız Mustafa Masatlı, toplantıyı açarak 2018/4 Milli Eğitim Bakanlığı Genelgesi doğrultusunda Okuryazarlık Seferberliğinin Kaymakamlığımız sorumluluğunda olduğunu ve bu bağlamda ilçe yürütme kurulunun kurum müdürleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve diğer görevliler tarafından oluşturulduğunu söyledi.

“Okuryazarlık Seferberliği” çalışmalarının ilk dönemi 5 Şubat-15 Mayıs 2018 tarihleri arasını kapsayacaktır. Bu kapsamda, 5-19 Şubat 2018 tarihleri arasında Halk Eğitimi Merkezi, okullarımız, muhtarlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızın katkılarıyla, ilçemizdeki okuma yazma bilmeyenlerin tespiti için gerekli alan tarama çalışmaları yapılacaktır. Afiş ve ilanlar hazırlanarak ilçe yürütme kurulumuzun üyeleri kurum ve kuruluşlarımızca etkin tanıtımı yapılacaktır. Kurslar, 5 Mart´ta başlatılacak ve en geç 11 Mayıs´ta tamamlanacaktır. Birinci kademe okuma yazma kurslarını başarıyla bitirenlere törenle “Okur Yazarlık Belgesi” verilecektir.

İlçe yürütme kurulunda alınan kararlar doğrultusunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okul müdürlükleri ve Halk Eğitim Merkezi müdürlüğünce gerekli çalışmaların yapılarak “Okuryazarlık Seferberliği”nin amacına uygun olarak başarıya ulaşması noktasında her türlü tedbir alınacaktır.

19-02-201819-02-2018

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.