BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUSTAFAKEMALPAŞA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİ AVRUPA YOLCUSU

Mustafakemalpaşa Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Hazırlanan ve Avrupa Birliği ve Türkiye Ulusal Ajansı Tarafından desteklenmeye kabul görülen 2014-1 TR01-KA102-004092 sayılı CNC Tezgah Operatörlüğü Yurt Dışı Çalışması Almanya Hareketliliğine katılacak öğretmen ve öğrencilerden oluşan ekip Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.
MUSTAFAKEMALPAŞA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİ AVRUPA YOLCUSU

CNC adı verilen bilgisayar destekli nümerik kontrol destekli makinelerle ürün imalatçılığının otomotivden tekstile, tarımdan makine sektörüne kadar imalat yapılan her sektörde kullanılıyor olması, bu alanda istihdam edilecek nitelikli personelin kıymetini de gün geçtikçe arttırmaktadır.

Bu proje kapsamında Almanya, Hollanda ve Romanya ülkelerinde her bir hareketlilik grubu 15 iş günü boyunca günde 4 saat toplamda 60 saat mesleki staj eğitimi alacaklar ve bunun yanında düzenlenecek kültürel faaliyetlere de katılacaklardır. Belirtilen staj faaliyetleri kapsamında öğrencilerimize, CNC programcılığı, CNC tezgâh operatörlüğü, CAD programı ile tasarım Autocad 2 boyut modelleme ve Solidworks 3 boyut modelleme başlıkları altında çeşitli teknikler ve uygulamaları gösterilecektir.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa EFE ziyaretine gelen öğrencilere yaptığı konuşmada “Mesleki eğitimin ülkemiz için öneminden bahsederek günümüz teknolojik gelişmelerine ayak uyduran, sürekli gelişmeci ve geliştirmeci meslek elemanlarını uluslararası kalite ve ürün geliştirmenin felsefesine sahip nitelikte yetiştirmemiz gerekmektedir diyerek kişisel gelişimde kültürler arası iletişimin önemine dikkat çekti.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa EFE  öğrencilere çalışmalarında başarılar dileyerek imzaladığı kitapları hediye ederek Avrupa Birliği yolunda başarılar diledi.

MKP MTAL AB GezisiMKP MTAL AB GezisiMKP MTAL AB GezisiMKP MTAL AB GezisiMKP MTAL AB GezisiMKP MTAL AB Gezisi

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.