BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUSTAFAKEMALPAŞA´DA İLK DEFA LİSELER ARASI KUR´AN-I KERİM´İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI YAPILDI.

Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce tertiplenen yarışma Mustafakemalpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesinin Koordinatörlüğünde,  İbrahim Önal Fen Lisesi Konferans Salonuna  gerçekleşti. Din kültürü ve ahlak bilgisi dersi ile din, ahlak ve değerler alanındaki seçmeli derslerin öğretimini desteklemek, öğrencilerimizin özgüvenlerini artırmak, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirilen "Liseli öğrenciler" Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışmasında Kızlar ve Erkekler ayrı kategorilerde yarıştı. Yarışma Programına  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Mustafakemalpaşa İmam Hatip Mezunlar ve Mensuplar Derneği Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Eren, Okul Müdürleri, Öğrenciler ve veliler de katıldı.  
MUSTAFAKEMALPAŞA´DA İLK DEFA LİSELER ARASI KUR´AN-I KERİM´İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI YAPILDI.

Yarışma öncesinde yaptığı konuşmasında İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe; "Ortaöğretim okullarımızda din, ahlak ve değerler alanlarındaki diğer seçmeli derslerle birlikte okutulmaya başlayan Kur´an-ı Kerim dersini seçen öğrencilerimizin kişisel ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkarmak ve geliştirmek, özgüvenlerini arttırmak, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak  amacıyla ilçemizde ilk defa düzenlediğimiz " Liseli Öğrenciler" Kur´an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışmasının hayırlı sonuçlar meydana getireceğine olan  inancının tam olduğunu beliritti. Katılan öğrencilere başarılar diledi. Öğrencilerimizin yarışmaya hazırlanmalarında konusunda özverili çalışmalar yürüten çalıştırıcı öğretmenlerimize teşekkür etti."

Farklı okullardan ayrı kategorilerde 12  öğrencimizin katıldığı yarışmada öğrencilerin her biri okudukları Kur´an-ı Kerimlerle katılımcılara Kur´an ziyafeti yaşattı.

Yarışma sonucu sıralama şu şekilde  oldu.

Kızlarda;

1-Simge Yılmaz (Toki Hamzabey Anadolu Lisesi)

2-Betül Ceylan (Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

3-Semanur  Bekar (İbrahim Önal Fen Lisesi)

Erkeklerde;

1-Ahmet Ayhan (İbrahim Önal Fen Lisesi)

2-Lütfullah Özbek (Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

3-Eyüp Sağlık (Sedat Karan Anadolu Lisesi)

Dereceye giren öğrencilere birer altın ve çeşitli ödüllerin verilmesinin ardından çekilen hatıra fotoğrafları ile program sona erdi.

22-05-201722-05-201722-05-201722-05-201722-05-201722-05-201722-05-2017

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.