BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NİLÜFER HATUN MTAL VE OVAAZATLI İLKOKULU/ORTAOKULU E-TWİNNİNG OKUL ETİKETİ ALDILAR

Yenilikçi öğretim, yöntem ve tekniklerin Avrupa’daki öğretmenlerle paylaşımını sağlayan, öğrencilerin dijital teknoloji ve yabancı dil kullanma becerilerini geliştirerek okulları uluslararası düzeyde görünürlüğe ulaştıran “eTwinning” çalışmaları ilçemizde de hız kesmeden devam ediyor. Okul bazında yapılan çalışmalarla eTwinning okul etiketi almaya hak kazanan ilçemiz Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Ovaazatlı İlkokulu müdür ve koordinatör öğretmenlerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törenle başarı belgeleri verildi.
NİLÜFER HATUN MTAL VE OVAAZATLI İLKOKULU/ORTAOKULU E-TWİNNİNG OKUL ETİKETİ ALDILAR

 

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Müştak Gencer ve Bursa İl Koordinatörü Feride Başak Başar’ın katılımıyla gerçekleşen tören sonrası  “SELFIE” öz-düşünüm aracı bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Baklanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün eğitimde teknoloji kullanımı ve dijital yetkinlik gelişimini desteklemek amacıyla eTwinning okul etiketi almaya hak kazanan ilçemiz Nilüfer Hatun MTAL ve Ovaazatlı İlkokulu’nun da pilot okul olduğu “SELFIE” projesi ile Bursa dahil 47 ilde çalışmalara başlanıyor.

Avrupa Komisyonu’nun bir girişimi olarak Avrupa’nın birçok ülkesindeki okulların uzmanlarından, eğitim bakanlıklarından ve araştırma kurumlarından oluşan bir ekiple birlikte çalışarak geliştirilen SELFIE uygulaması ile Avrupa Birliğine üye ve aday ülkelerin eğitim öğretim sistemlerinin geliştirilmesi, ülkeler arası karşılıklı öğrenme deneyimi ve iyi uygulama örneklerini tanımlayarak politika geliştirilmesi hedefleniyor.

Dijital teknoloji kullanımının okul yönetimi, öğretmen ve öğrenci boyutunda kullanılmasını hedefleyen bir öz-düşünüm aracı olarak uygulanmaya başlanacağı “SELFIE” öz-değerlendirme uygulaması ile tüm AB Üye Devletleri ve Batı Balkan ülkelerinin 2019’un sonuna kadar bir milyon öğretmen, eğitmen ve öğrenciye ulaşması planlanıyor.

26-03-201926-03-201926-03-201926-03-2019

 

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.