BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe İlçemiz Atarürk ve Mustafakemalpaşa Ortaokullarını ziyaret ederek yerinde incelemelerde bulundu. İlçemizin öğrenci sayısı en fazla olan iki ortaokulunu ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe, öğrencilerimize Ortaöğretime geçiş/yönlendirme sistemindeki değişiklerle ilgili öğrencilerimizle sohbet etti.
OKUL ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe; "Teog sınavının kaldırıldığını, ancak uygulandığı süre içerisinde bile ortaöğretime yerleştirmenin sadece Teog sınavı ile değil, 6. - 7. ve 8. sınıflarda alınan diğer notların da ortalamaya  katıldığını hatırlattı.  Bakanlığımız tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde ortaöğretime yerleştirmede sınav olsun diploma notu veya sınıf geçme notu olsun bir seçme kriteri olacağını belirtti. Sınavın yapılmayacağı haberi sizi rehavete, gevşekliğe sürüklemesin. Siz öğrencilerimize düşen görev derslerinize günü birlik çalışmak ve takip etmektir. Ayrıca destekleme ve yetiştirme kurslarına devam ederek bu çalışmalarımızı pekiştirmek ve kitap okuma alışkanlığımızı geliştirmek bizi başarıya taşıyacaktır." dedi.

04-10-201704-10-201704-10-201704-10-2017

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.