BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“OKULCA BİR OLDUK, GÜNERŞENPAMUKÇU’YA KARDEŞ OLDUK” PROJESİ BAŞLADI.

Mustafakemalpaşa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile ortak yürütülen “Okulca bir olduk, Günerşenpamukçu’ya kardeş olduk.” projesi ile İlçemiz okullarındaki öğrencilerin birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını pekiştirmek ayrıca kaynaşmayı ve paylaşmayı öğretmek, eğitimin kalitesini yükseltmek, daha iyi şartlarda eğitim görmelerini sağlamak ve okulun ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanmaktadır.
“OKULCA BİR OLDUK, GÜNERŞENPAMUKÇU’YA KARDEŞ OLDUK” PROJESİ BAŞLADI.

“Kuşlar gibi uçmasını, balıklar gibi yüzmesini öğrendik; ama bu arada çok basit bir sanatı unuttuk: KARDEŞ OLARAK YAŞAMAYI” prensibinden yola çıkarak hazırlanan projede ilçemiz merkezinde bulunan Okul öncesi, İlk, orta ve lise düzeyindeki yirmi okulun Günerşenpamukçu İlk/Orta Okulu’nda bulunan yirmi sınıf ile kardeş yapılmıştır.

Proje çerçevesinde okullarımız ortak sportif faaliyet düzenlenmesi, münazara yarışmalarının düzenlenmesi, dans gösterilerinin birbirlerine sunmaları, ortak fidan dikimi gibi faaliyetler gerçekleştirilecektir.

 

Proje bir yıl süre ile uygulanacaktır.

kardeş okulkardeş okulkardeş okulkardeş okulkardeş okulkardeş okul

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.