BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OVA OKULLARI ARASINDA “KARDEŞLİĞİ VE DOSTLUĞU GELİŞTİRME” PROJESİ

21 Mayıs-29 Mayıs tarihleri arasında Ovaazatlı,Tepecik,Yeşilova ve Ormankadı okullarının birlikte hazırladığı “kardeşliği ve dostluğu pekiştirme” etkinliği yapıldı. 21 Mayıs 2015 tarihinde ilkokullar arası  sınıf ziyaretleri ve iki okulun öğrencilerinin birlikte ders işlemesiyle başlayan etkinlikler, sportif etkinliklerle devam etti.
OVA OKULLARI ARASINDA “KARDEŞLİĞİ VE DOSTLUĞU GELİŞTİRME”  PROJESİ

Ovaazatlı Ortaokulu bahçesinde yapılan yıldız kız voleybol turnuvasında;  1.Ovaazatlı Ortaokulu, 2. Tepecik Şehit Ali Üzel Ortaokulu, 3. Yeşilova Ortaokulu, 4. Ormankadı Ortaokulu oldu.

Tepecik Şehit Ali Üzel Ortaokulu halı sahasında yapılan yıldız erkek futbol turnuvasında 1.Ormankadı Ortaokulu , 2.Ovaazatlı Ortaokulu,  3. Tepecik Şehit Ali Üzel Ortaokulu  ve 4. Yeşilova Ortaokulu olmuştur.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Tepecik Mahalle Muhtarı Mesut Etti, Ormankadı Mahalle Muhtarı Ahmet Akbağ, Ovaazatlı İlkokulu/Ortaokulu Okul Müdürü Cengiz Çarkıcı, Tepecik Şehit Ali Üzel İlkokulu/Ortaokulu Müdürü İbrahim Yılmaz, Yeşilova İlkokulu/Ortaokulu Müdürü Recep Kotan, Ormankadı İlkokulu/Ortaokulu Müdürü Murat Seven,  Kulüpler Birliği temsilcisi Ziya Külcü, Selimiye Spor Kulübü Başkanı Fahrettin Arslan, Tepecik Gençlik Spor Kulübü Başkanı Şaban Düzgün, Tepecik Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Nazmi Seymen, Tepecik Okul Aile Birliği Başkanı İbrahim Uçar, Ovaazatlı Okul Aile Birliği Başkanı Talat Akcan, 4 Okulun Öğretmenleri ve Öğrencilerinin katılımıyla  29 Mayıs 2015 günü saat 14:50 ‘de Tepecik Şehit Ali Üzel Ortaokulu halı sahasında ödül töreni yapıldı.

Ödül Töreninde dört okul müdürü adına konuşan okulumuz  Müdürü İbrahim Yılmaz :”Ovaazatlı, Tepecik, Yeşilova ve Ormankadı okullarımızın birlikte hazırlayıp uyguladığı “kardeşliği ve dostluğu geliştirme” projesi kapsamında ilkokullar arası sınıf ziyaretleri ile beraber ders işleme etkinliği; ortaokullar arası kız voleybol ve erkek futbol turnuvaları düzenlenmiştir.        

Etkinliklerimiz 21 mayıs 2015 günü karşılıklı sınıf ziyaretleri ve iki okulun öğrencilerinin birlikte ders işlemesiyle başladı. Bu projenin amacı; dört okulun öğretmen ve öğrencilerinin kaynaşmasını sağlamanın yanında, öğrencilerimizin arkadaşlık duygularını pekiştirmek , sporun dostluk ve kardeşlik duyguları içerisinde yapılması gerektiğini  öğrencilerimize kavratmaktı. Bugün bunu başardığımızı görüyorum.  Bu projenin uygulanmasında katkı sağlayan, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğüne,  İlçe Milli Eğitim Müdürümüze öğretmenlerimize ve öğrencilerimize şahsım ve diğer okul müdürlerimiz adına teşekkür ederim.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa Efe konuşmasında bu dört okulumuzun hazırlayıp uyguladığı “kardeşliği ve dostluğu geliştirme” projesinin okullar arası iletişimi güçlendirdiğini, öğrencilerimizin sportif müsabakalarda centilmence ve hoşgörü çerçevesinde yarışmasının önemli olduğunu belirtti. Emeği geçen herkese teşekkür etti.

Selimiye Spor Kulübü Başkanı Fahrettin Arslan Mustafakemalpaşa sporunun gelişmesi için okullar arasında yapılan bu etkinliklerin faydalı olacağını belirtti. Tepecik ve Çeltikçi mahallelerimizde bu tesislerin olduğunu, bu tesislerin sayılarının artmasını temenni ettiğini ifade etti.

 

Takımlarımıza kupa ve madalyalarının takdim edilmesiyle tören sona erdi.

Ova okulları futbolOva okulları futbolOva okulları futbolOva okulları futbolOva okulları futbolOva okulları futbolOva okulları futbolOva okulları futbolOva okulları futbol

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.