BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"KARDEŞLİK VE DÜNYA BARIŞI" KONULU DİNLETİ PROGRAMI DÜZENLENDİ

17 Ocak 2017 Salı günü,Suriye uyruklu öğrencilerin Türk Eğitim Sistemine Adaptasyonu sürecinde Mustafakemalpaşa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi´nde Suriyeli öğrencilerin Türkçe dil öğretmeni Timur Katırcıoğlu yönetiminde hazırladığı "İslam, kardeşlik ve dünya barışı" konulu dinleti programı düzenlendi. 
"KARDEŞLİK VE DÜNYA BARIŞI" KONULU DİNLETİ PROGRAMI DÜZENLENDİ

Programa İlçe Milli Eğitim müdürümüz Mustafa Efe, Şube müdürü Mehmet IŞIK da katıldı. Programda Suriyeli öğrencilerin Suriye´de yaşanan savaş ve savaşın taşıdığı izler ile Suriyelilerin Turkiye´de karşılaştıkları zorluklara dikkat çekildi. Suriyeli öğrencilerin Türkçeyi ikinci bir dil olarak kullanmaları,  kendi duygu ve düşüncelerini ifade edebilmeleri, Türk eğitim sistemine entegre edilmeleri maksadıyla kendilerinin yazıp okuduğu şiirler ve kardeşlik temalı Türkçe konuşmalarla izleyenlere duygusal anlar yaşattı. Program, öğrencilerin ve izleyenlerin de eşlik ettiği ´Hayat bayram olsa" şarkısının ardından Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe´nin yaptığı kapanış konuşması ve öğrencilere kitap hediye etmesi ile tamamlandı.

18-01-201718-01-201718-01-201718-01-2017

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.