BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TAKDİR ALAN TÜM LİSE ÖĞRENCİLERİNE HEDİYE KİTAP

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve  İlçe Müftülüğünün birlikte organize ettiği, Ticaret Sanayi Odası ve Ticaret Borsası’nın da katkılarıyla, ilçemizdeki tüm liselerin takdir alan öğrencilerine kitap hediye edildi.
TAKDİR ALAN TÜM LİSE ÖĞRENCİLERİNE HEDİYE KİTAP

Tüm liselerin takdir alan öğrencilerine, Çanakkale Zaferinin 100. Yıl anısına  Araştırmacı Yazar Mustafa Turhan’ın “Destanlaşan Çanakkale” adlı eseri karne ile birlikte hediye edildi.

23.01.2015 Cuma günü,  Lalaşahinpaşa Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde  de Kitapların Dağıtılmasıyla ilgili olarak tören yapıldı. Törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, İlçe Müftüsü Musa Uzun, Ticaret Sanayi Oda Başkanı İbrahim Dragman , Ticaret Borsası Başkanı Murat Düvenci ve okul müdürleri de katıldı.

Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, bütün eğitim çalışanlarıyla sıkıntısız bir dönem geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını, en önemli yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu, dolayısıyla eğitimin ülkemizde de birinci öncelikli konu olduğunun şuurunda olduklarını söyledi. Devamında da karne töreniyle birlikte düzenlenen tüm liselerin takdir alan öğrencilerinin ödüllendirilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Mustafa Efe sözlerine şöyle devam etti: “ Bu gün burada, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Müftülüğümüzle birlikte organize ettiğimiz, Ticaret Sanayi Odası ve Ticaret Borsası’nın da duyarlı davranarak teminini sağladığı, takdir alan tüm lise öğrencilerimize Araştırmacı Yazar Mustafa Turan’ın  Destanlaşan Çanakkale adlı kitabın dağıtım töreni için toplanmış bulunmaktayız. Takdir alan tüm lise öğrencilerimize verilecek kitabın, Çanakkale Zaferinin 100. Yılı anısına seçilmiş ve Çanakkaleyi anlatan bir kitap olması, bu etkinliğimizi daha bir anlamlı kılmıştır. Çünkü Çanakkale Zaferi İstiklalimiz ve istikbalimiz açısından çok önemli bir yere sahiptir. Orada ve diğer cephelerde can veren şehitlerimize minnet ve şükran borçluyuz. “Çanakkale Geçilmez” destanını gelecek nesillere de aktarmak gibi bir sorumluluğumuz  var. Bu vesileyle ilçemizde de yıl  boyunca çeşitli etkinlerle anma programları düzenleyeceğiz. Başlangıç olarak, daha önce ilçemize de gelerek Çanakkale Zaferi ile ilgili konferanslar veren Tarihçi Yazar Mustafa Turan’ın “Destanlaşan Çanakkale” adlı eserini öğrencilerimizle buluşturalım istedik.

Bu konuda, bize maddi ve manevi destek sağlayan İlçe Ticaret Sanayi Odası Başkanı İbrahim Dragman Bey’ e ve yönetimine, Ticaret Borsası Başkanı Murat Düvenci Bey’e ve yönetimine, organizasyonunu birlikte gerçekleştirdiğimiz İlçe Müftümüz Musa Uzun Bey’e teşekkür ediyorum.

Öğrencilerimizin de Çanakkale Ruhunu hep yaşatmaları dilek ve temennileriyle saygılar sunuyorum.”

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün konuşmasından sonra, temsili olarak seçilen öğrencilere kitapları hediye edildi.

takdirtakdirtakdirtakdirtakdirtakdirtakdirtakdirtakdirtakdirtakdirtakdirtakdirtakdirtakdirtakdirtakdirtakdirtakdirtakdirtakdirtakdirtakdirtakdirtakdirtakdirtakdirtakdirtakdirtakdirtakdirtakdirtakdirtakdirtakdir

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.