BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEMEL EĞİTİM OKUL MÜDÜRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI

İlçe Kaymakamımız Sayın Ahmet Altıntaş'ın başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe , Şube Müdürü Mehmet Sabri Tekin ile ilkokul ve ortaokul müdürlerinin katılımıyla 01/12/2021 tarihinde  Mustafakemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda , okullarda yapılan çalışmaları ele alan  değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
TEMEL EĞİTİM OKUL MÜDÜRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz , İlçedeki ilkokul ve ortaokul öğrenci ve okul sayısı ,10000 okul projesi kapsamına alınan okullar ,Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında  okullarda devam eden ve başlatılacak çalışmalar hakkında bilgi verdikten sonra toplantının gündem maddelerine geçildi.

Toplantıda , Eylül-Kasım 2021 dönemi okullarda yapılan çalışmalar, öğrencilerin  ders kazanımlarına  ulaşma düzeyi , iyep çalışmaları, başarıyı artırma ve LGS'ye hazırlık çalışmaları, öğrenci kaydı ve devam-devamsızlık takibi, okul-öğretmen-öğrenci-veli iletişimi , rehberlik çalışmaları ve okullardaki sosyal,sportif ve kültürel çalışmalar görüşüldü.

İlçe Kaymakamımız, çalışmaların öğrenci odaklı olması, öğrenciyi incelemeye,  araştırmaya, öğrencide okuma alışkanlığını kazandırmaya, okuma sevgisini aşılamaya, okullarda farklı okuma alanlarının oluşturulmasına , öğretmen ve okul müdürlükleri tarafından öğrenci ve öğrenci velilerine yapılan çalışmalarla ilgili sürekli dönütte bulunulmasına ağırlık verilmesini istediler. Okullarda güncel kitap bulundurulması ve gündemdeki konuların okullarda titizlikle takip edilmesi gerekliliğini dile getirdiler.

Sayın Kaymakamımızın başarı dilekleriyle toplantımız son buldu.

02-12-202102-12-202102-12-202102-12-202102-12-2021

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.