BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı Kapsamında Bisiklet Dağıtımı Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokolle Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında; İlçemizde bulunan 29 Ortaokulumuzda eğitim gören 58 öğrencimize bisiklet dağıtımı töreni 10/06/2016 Cuma günü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirildi.
Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı Kapsamında Bisiklet Dağıtımı Yapıldı

Tören İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Eren, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Üsteğmen Harun Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, okul müdürleri, veliler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe yaptığı konuşmasında proje hakkında bilgi vererek şunları söyledi:

”Toplumun obezite ile mücadele konusunda bilgi düzeyini arttırmak, yeterli ve düzenli beslenme ve düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazanmasını teşvik amacı doğrultusunda “Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında ilk ve ortaokullarda bisiklet dağıtmaya yönelik bir protokol imzalanmıştır. Bugün burada ortaokul öğrencilerine yönelik 68 adet bisiklet dağıtımı yapılacaktır. 10 Adet bisiklet, Züferbey YİBO okuluna verilecektir. Geriye kalan 58 bisiklet ise her okuldan iki öğrenciye verilecektir.

 Projenin amacına ulaşması temennisiyle teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.” Diyerek sözlerini tamamladı.

Sonra kürsüye İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı gelmiştir.

Kaymakam yaptığı konuşmada “Teknolojinin insanları tembelleştirdiğini,  hareketsizleştirdiğini ve bunun neticesinde obez insanların sayısının arttığını” söyledi.

Kaymakam Mustafa Masatlı konuşmasına şöyle devam etti

“Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı, imzalanan protokolle “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında öğrencileri hareketli yaşamın bir parçası haline getirmeyi amaçlamışlardır. Dağıtılan bisikletler öğrencilerimize hayırlı olsun, trafik kurallarına uysunlar, mutlaka kasklarını taksınlar.” dedi.

 Tören bisiklet dağıtımının yapılmasıyla sona ermiştir.

10-06-201610-06-201610-06-201610-06-201610-06-201610-06-2016

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.