BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YALINTAŞ’IN MELEKLERİ İKİ KATEGORİDE FİNAL GRUBUNA YÜKSELEN TEK OKUL OLDU VE İKİ KUPAYI GARANTİLEDİ

2014-2015 Okullar Arası Basketbol İl Birinciliği Şampiyonası’nda küçük kız ve yıldız kız kategorilerinin ikisinde de Bursa Final Grubu’na kalmayı başaran tek okul olan Yalıntaş Ortaokulu, her iki kategoride de kupa kaldırmayı şimdiden garantiledi.
YALINTAŞ’IN MELEKLERİ İKİ KATEGORİDE FİNAL GRUBUNA YÜKSELEN TEK OKUL OLDU VE İKİ KUPAYI GARANTİLEDİ

Geçtiğimiz hafta Yalıntaş Ortaokulu küçük kız takımı grubunu birinci sırada tamamlayarak final grubuna yükselmiş ve final grubunda Bursa temsilcisi Çukurca Fun Club Ortaokulu ile ilçemiz okullarından Atatürk Ortaokulu’nun rakibi olmuştu.

5 Ocak 2015 Pazartesi günü İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe’nin de izlediği karşılaşmada, 2013 yılı Bursa İl Birincisi ve Bölge Şampiyonu İnegöl İshakpaşa Ortaokulu ile karşılaşan Yalıntaş’ın Melekleri, karşılaşmadan 40-29 galip ayrılarak Bursa’da düzenlenecek olan final grubuna yükseldi.

Grup maçlarında Lalaşahinpaşa Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu, Koşuboğazı Ortaokulu ve Güllüce Ortaokulu ile aynı grupta yer alan ve grubunu yenilgisiz lider tamamlayan Yalıntaş Ortaokulu yıldız kız takımı, İnegöl İshakpaşa Ortaokulu karşısında elde ettiği galibiyetle Bursa İl Birinciliği Şampiyonası’nı ilk üç derece içerisinde tamamlamayı garantilemiş oldu.

Final grubunda Gürsu 80. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu ve Osmangazi Başöğretmen Ortaokulu ile karşılaşacak olan Yalıntaş’ın Melekleri, ilk iki sıraya girdikleri takdirde ilimizi temsilen bölge şampiyonasına katılmaya hak kazanacak.

 

Basketbol çalışmalarını Yalıntaş mahallesinde faaliyet gösteren Biz Olalım Spor Kulübü ile koordineli bir şekilde yürüten Yalıntaş Ortaokulu, “küçük kız” ve “yıldız kız” kategorilerinin her ikisinde de final gruplarına kalan ‘tek okul’ olarak büyük bir başarıya imza attı.

Yalıntaş BasketbolYalıntaş BasketbolYalıntaş BasketbolYalıntaş Basketbol

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.