BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİLENEN MÜFREDAT ÇALIŞMALARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

24/08/2017 Perşembe günü İlçemiz Mustafakemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe, Şube Müdürleri Mehmet Işık, Zafer Göllü ve Okul Müdürlerinin katılımı ile yenilenen müfredat çalışmaları bilgilendirme toplantısı yapıldı.
YENİLENEN MÜFREDAT ÇALIŞMALARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Toplantının açılış konuşmasını yapan ilçe kaymakamı Mustafa Masatlı; iyi dileklerini bildirdi ve yeni başlayacak eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ettiğini vurguladı. Eğitim-öğretime başlanmadan okullarımızın eksiklerinin ivedilikle giderilmesini, bakım onarım faaliyetlerine hız verilmesini, eğitim-öğretim kadrosundaki eksiklerin ivedilikle tespit edilerek ücretli öğretmen görevlendirmeleri ile okullar açıldığında boş ders bırakılmamasını ve özellikle seçmeli derslerde öğrencilerimize dinini sevdirecek derslerin seçilmesinin teşvik edilmesini istedi. İlçemizde zararlı alışkanlıklar ile mücadele konusunda ciddi çalışmaların yapıldığını belirten ilçe kaymakamı Mustafa Masatlı bu çalışmalara destek olmak amacıyla okullarımızın da öğrencileri sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere yöneltmelerinin önemine vurgu yaptı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe yenilenen müfredat çalışmaları hakkında bilgilendirme sunumu yaptı. 1. , 5. ve 9. sınıflarda yaklaşıl 51 yeni program uygulanacağını söyledi. Planlanan eğitimlerle seminer döneminde tüm öğretmenlerin yeni programlar hakkında bilgilendirileceğini söyledi. Okul öncesi okullaştırma oranının yükseltilmesi ve ilkokulların iyileştirilmesi çalışmalarına hız verileceğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe, okul müdürlerinden 18 Eylül-15 Ekim 2017 tarihleri arasında veliler ile toplantılar yaparak yeni müfredat hakkında bilgilendirmesini istedi. 2019 da ilçemizde ve ülkemizde normal eğitime geçileceğini ve bu doğrultuda çalışmalarının hızla sürdüğünü belitti.

Daha sonra okul öncesi eğitim hakkında; okullaşma oranının %92´ye çıkarılması, tekli öğretim ve yabancı dil ve konuları üzerinde duruldu.

İyi dilek ve temennilerle toplantı sona erdi.

25-08-201725-08-201725-08-201725-08-2017

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.