BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YUNUS EMRE İLKOKULU’NDA KÜLTÜREL DEĞERLER SERGİSİ AÇILDI

4.Sınıf Sosyal Bilgiler dersi ‘Geçmişimi Öğreniyorum’ ünitesi çerçevesinde gerçekleştirilen sergiye öğrenci, öğretmen ve velilerin ailelerinden kalan eserleri getirdiler. Getirilen yaklaşık 300 eser okul salonunda sergilendi. 
YUNUS EMRE İLKOKULU’NDA KÜLTÜREL DEĞERLER SERGİSİ AÇILDI

Serginin açılışı 5 Kasım 2014 Çarşamba günü saat 11.30 da İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, muhtarlar, şube müdürleri, okul müdürleri, Okul Aile Birliği, Tema Temsilcisi, Kültür Sanat Derneği, Tüketiciler Derneği, Hacı Hüseyin Gürel, Gaziler, veliler, öğrenciler ve öğretmenlerin katılımı ile açıldı.

Okul Müdürü Mustafa Bulut yaptığı açılış konuşmasında, “Törene katılarak bizleri onurlandıran milli eğitim müdürümüz başta olmak üzere, şube müdürlerimiz, okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz, konuklarımız, velilerimiz ve öğrencilerimize teşekkür derim” dedi. Konuşmasında sergimizin Muharrem ayına denk gelmesi nedeniyle aşure ikramı da yapılacağını ifade eden okul müdürü, aşurenin ise okul öğretmenlerimiz tarafından yaptırılmasının kendisini çok mutlu ettiğini sözlerine ekledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe ise yaptığı konuşmada, kültürel mirasımızın yeni kuşaklara aktarılmasına vesile olan okul müdürümüz Mustafa Bulut başta olmak üzere, öğretmenlerimize, katkı sağlayan velilerimize ve okul aile birliğine teşekkür ederek, geçmişte insanlarımızın olumsuz koşullarda yaşamasına rağmen beşeri ilişkilerin daha güçlü olduğunu ancak günümüzde her türlü imkânlara sahip olunmasına rağmen bu ilişkilerin zayıfladığını, insanların yalnızlaştığını ifade edip, Yunus Emre İlkokulu yeni bina ve anasınıfı binalarını yaptıran Hüseyin Gürel ile birlikte kurdeleyi keserek sergi açılışını yaptılar.

Sergiyi ilgiyle takip eden misafirler toplanan eserler karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyip, serginin gerçekleşmesinde büyük emeği olan öğretmenler; Rasim Balaban ve Fuat Aydın dan sık sık bilgi aldılar.

 

Konuklar aşure ikramının ardından geçmişlerine yapmış oldukları yolculuğun mutluluğu ile okuldan ayrıldılar.

KÜLTÜREL DEĞERLER SERGİSİ KÜLTÜREL DEĞERLER SERGİSİ KÜLTÜREL DEĞERLER SERGİSİ KÜLTÜREL DEĞERLER SERGİSİ KÜLTÜREL DEĞERLER SERGİSİ KÜLTÜREL DEĞERLER SERGİSİ KÜLTÜREL DEĞERLER SERGİSİ KÜLTÜREL DEĞERLER SERGİSİ

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.