BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SENE BAŞI MÜDÜRLER KURULU HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI

2020-2021 Eğitim Öğretim yılı sene başı Müdürler Kurulu hazırlık toplantısı 20/08/2020 Perşembe günü Mustafakemalpaşa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu konferans salonunda yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe'nin Başkanlığında yapılan toplantıya, Şube Müdürleri Mehmet Sabri Tekin, İsmail Kayışlı, Mehmet Ardıçoğlu ve eğitim bölgesi okul müdürleri katıldı. 
2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SENE BAŞI MÜDÜRLER KURULU HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe açılış konuşmasında; "Güçlü yarınlar için 2023 eğitim vizyonu hedefleri istikametinde öğrencilerimizin ilgi ve yeteneklerini keşfedip, ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak bireyler olarak, araştıran, sorgulayan, problem çözebilen aktif bireyler olarak yetiştirilmelerini istiyoruz. Bu konuda başta öğretmenlerimize, okul müdürlerimize ve ailelerimize büyük sorumluluklar düşüyor. 31 Ağustos'ta uzaktan eğitimle açılacak okulların kapılarını 21 Eylül'de yeniden açmak konusunda Bakanlığımız büyük bir çaba içerisindedir. Bu çerçevede Bakanlığımız, TSE ile Sanayi Bakanlığının şemsiyesi altında "Hijyen geliştirmesi ve enfeksiyonu önleme iş birliği protokolü" yapmıştır. 21 Eylül'de ders zilinin çaldığı andan itibaren öğrencilerin hangi alanda nasıl davranacakları, neler yapacakları, sınıfların ve koridorların, ıslak zeminlerin durumu, öğretmenlerin, okul yöneticilerinin dikkat etmesi gereken hususlar, servis araçlarındaki kurallar gibi tüm konular ayrıntılı olarak ortaya konmuş ve simülasyonlar yapılmıştır. Bu çalışmalar, bütün okulların "Okulum Temiz Belgesi" alabilmesi için bir alt yapı kurmak amacıyla yapılmış, ayrıca kılavuz yayınlanmış öğrencilere ve velilere, yönetici ve öğretmenlere yönelik bilgilendirme rehberleri hazırlanmıştır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu çalışmalar çerçevesinde tüm okullarımızın temiz olmasını, hijyen denetiminin sağlıklı yapılması hususunda okul yöneticilerimizin gerekli titizliği göstermesini istiyoruz. Okullarımızın öz değerlendirme yaparak sürece katılmalarını da bekliyoruz. Yani benim okulumda bu kontrol listesine göre hangi hususlarda hangi eksiklikler vardır, bu eksikliklerin ne kadarını okul olarak biz giderebiliriz?, hangi konularda destek almamız gerekiyor, gibi öz değerlendirme yaparak çözüme yönelik çalışmalar yapmamız gerekiyor.  Bu çabalarla çocuklarımızın sağlığını biz önemsedikçe velilerimizin de okullara olan güveni artacaktır. Hülasa; okulları birlikte açacağız ve bir an önce çocuklarımızın eğitime ve öğretmenlerine kavuşmaları için Bakanlığımızın çalışmaları istikametinde hep birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz " diye konuştu.

Toplantıda; 2020- 2021 eğitim öğretim yılı LGS ve YKS'da ilçemizin durumu, okullarımızın eğitim öğretime hazır hale getirilmesi için yapılacak çalışmalar, ücretsiz ders kitaplarının dağıtımı, başarının ve eğitim kalitesinin arttırılması için yapılacak çalışmalar, destekleme ve yetiştirme kursları, öğretmenlerin mesleki eğitim çalışmaları, okul ve kurumlarda hijyen çalışmaları, uzaktan eğitim ile ilgili yapılacak çalışmalar, EBA erişim noktası olan okulların belirlenmesi, ilköğretim Haftası kutlamalarının planlanması, 2023 Vizyon Belgesi kapsamında yapılacak çalışmalar, iş sağlığı ve güvenliği okul Sağlığı Çalışmaları (Beyaz Bayrak, Beslenme Dostu Okul Programı, Hijyen Eğitimi), taşımalı eğitim, enerji verimliliği, Ulusal ve Resmi Bayramlar, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde yapılacak ve kutlamaların planlanması konuları görüşüldü.

Toplantı,  "okulları birlikte açacağız" dilek ve temennisiyle son buldu.

 

 

20-08-202020-08-202020-08-202020-08-202020-08-202020-08-202020-08-2020

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.