BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Öğretmenler günü kutlama töreni 24 Kasım 2019 Pazar günü saat 10:30'da Cumhurluk Alanı'nda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe'nin mesleğe yeni başlayan iki öğretmen ile birlikte Milli Eğitim Müdürlüğü Çelengi'ni Atatürk Anıtı'na koymasıyla başladı. Mustafakemalpaşa Ortaokulu Edebiyat Öğretmeni Murat Akarsu'nun sunuculuğunda, Tören Yöneticisi İbn-i Sina Özel Eğitim Meslek Okulu Beden Eğitimi Öğretmeni Ali Bekir Yıldırım'ın komutlarıyla, başta Atatürk olmak üzere Türk Milli Eğitimi'ne hizmetleri geçen, şehit olan ve ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize, eğitim personeline ve devlet büyüklerimize saygı duruşunda bulunarak akabinde  İbn-i Sina Özel Eğitim Meslek Okulu Müzik Öğretmeni Oya Karaağaç Çakmak yönetiminde İstiklal Marşı'mız söylendi. Törende Garnizon Komutanı ve Askerlik Şube Başkanı Personel Yüzbaşı Mehmet Böberci, Belediye Başkanı Mehmet Kanar, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe, Belediye Başkan Yardımcıları, Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, dernek ve sivil toplum temsilcileri, muhtarlar, okul müdürleri, emekli öğretmenlerle halihazırda çalışan öğretmenler katıldı.
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Çelenk Sunma Töreni'nden sonra saat 10:50'de İlkokullar arasında düzenlenen Resim Yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeyi hak eden resimlerden oluşan "Öğretmen" temalı Resim Sergisi'nin açılışı ilçe protokolü tarafından gerçekleştirildi.

Saat 11.00'da Belediye Düğün Salonu'nda Öğretmenler Günü Kutlama Programı, Mustafakemalpaşa Ortaokulu Türkçe Öğretmenleri Murat Özdek ve Sema Ertan Özcan sunuculuğunda, saygı duruşu ve ardından Mustafakemalpaşa Ortaokulu Müzik Öğretmeni Güneş Ceylan'ın yönetiminde İstiklal Marşı'mız söylenerek başladı.

Mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına Züferbey Yatılı Bölge Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Bayram Kurt, bu yıl emekli olan öğretmenler adına Balibey İlkokulundan emekliliğe ayrılmış olan Sınıf Öğretmeni Kadir Uç konuşmalarını yaptı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Efe "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım günü, 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Öğretmenler gününüz kutlu olsun. Bakanlığımızın Güçlü Yarınlar İçin 2023 Eğitim Vizyonu Belgesinde de vurgulandığı üzere eğitim ve öğretimin odağında öğretmen vardır. Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli ve en kutsal mesleğidir." diyerek söze başlayan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz konuşmasını: "Bu duygu ve düşüncelerle; Kutsal kitabımızın "OKU" emrini ilke edinerek, "İlim Çin'de dahi olsa gidip alın" buyruğunu düstur edinmiş, "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" gibi değerlere sahip bir medeniyetin mensupları ve dünyaya boyun eğdiren, ancak hocalarının önünde eğilmekten yüksünmeyen cihan sultanlarının torunları olarak, ebediyete intikal eden ve kutlu mesleği ifa ederken şehit düşen tüm öğretmenlerimizi ve şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anarken, emekli olan öğretmenlerimize sağlıklı bir ömür diliyor, mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimize aramıza hoş geldiniz diyor, öğretmenler gününüzü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum." diyerek bitirdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un Öğretmenler Günü Mesajı'nın sunucu tarafından okunmasının ardından, bu yıl adaylık sürecini tamamlayan Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Grafik Öğretmeni Büşra Aydın'ın yemin merasimi, Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Bedrettin Katmer yönetiminde bayrağa elini koyarak gerçekleştirildi.

 

Bu yıl içerisinde emekli olan öğretmenlerden Balibey İlkokulu Sınıf Öğretmeni Kadir Uç ve Mustafakemalpaşa Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Zekai Dobruca Beylerin Hizmet Şeref Belgeleri Karacabey Kaymakamı ve Mustafakemalpaşa Kaymakam Vekili Sayın Dr. Yusuf Gökhan Yolcu tarafından takdim edildi.

Kutlama Programında İlçemiz okullarında görev yapan müzik öğretmenlerinin hazırladığı müzik dinletisi salonda alkışlarla karşılandı. Müzik Dinletisi'nde görev alan öğretmenler:

  

Bağlama ve Piyanoda Bilsem Müzik Öğretmeni Atakan Aydoğdu

Keman, Klavyede İbn-i Sina Özel Eğitim Okulu Müzik Öğretmeni Turgay Savaş

Gitarda Şehit Hikmet Aktaş Ortaokulu Müzik Öğretmeni Ufuk Gönül

Kemanda Atatürk Ortaokulu Müzik Öğretmeni Gizem Aydemir

Solist ve Vokaller

Züferbey İmam Hatip Ortaokulu Müzik Öğretmeni Ebru Gökçınar

Devecikonağı Ortaokulu Müzik Öğretmeni Sevim Yılmaz

Züferbey İmam Hatip Ortaokulu Müzik Öğretmeni Fatma Nur Yeşilçam

Mustafakemalpaşa Ortaokulu Müzik Öğretmeni Güneş Ceylan

Mustafakemalpaşa Ortaokulu Müzik Öğretmeni Elif Emrem

Müzik Dinletisi'nin bitiminde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe dinletide görev alan öğretmenlere teşekkür ederek çiçek takdim etti.

 Programın sonunda, resim, şiir ve kompozisyon dallarında yarışmada dereceye giren öğrencilere sırasıyla Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı tarafından hediyeleri takdimi sonrasında, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen öğretmenler arası voleybol turnuvasında dereceye giren takımların kaptanlarına İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa EFE tarafından ve yine Masa Tenisi Turnuvasında dereceye giren öğretmenlere Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Leblebici tarafından kupa ve madalyaları takdim edilerek program sona erdi.

25-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-2019

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.