BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DKAB ÖĞRETMEN GELİŞİMİ PROGRAMI (DÖGEP) 2020 KASIM AYI TOPLANTISI YAPILDI

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nün 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda ve Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri çerçevesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerinin mesleki bilgi, beceri,tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla projelendirdiği DÖGEP Kasım ayı toplantısı şube müdürü Mehmet Işık başkanlığında telekonferans ile gerçekleştirildi.
DKAB ÖĞRETMEN GELİŞİMİ PROGRAMI (DÖGEP) 2020 KASIM AYI TOPLANTISI YAPILDI

Covid-19 salgınının ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi, bu salgınla mücadeleyi ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik faaliyetleri zafiyete uğratmayacak şekilde telekonferans ile düzenlenen toplantıya ilçemiz okullarında görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri katıldı.

Şube Müdürü Mehmet Işık'ın açılış konuşmasının ardından Devecikonağı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Aslan Albayrak yönetiminde devam eden toplantının röportörlüğünü de İHL meslek dersleri öğretmeni ve müdür yardımcısı Ümit AYDIN yaptı. Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Şenay Savacı "E-okul, MEBBİS, EBA uygulamalarıdogm.meb.gov.tr, dkab.meb.gov.tr, dogm.eba.gov.tr, religiouseducation.meb.gov.tr,dinogretimi.meb.gov.tr, dinogretimiokullar.meb.gov.tr gibi web sitelerinin incelenmesi" konusunda sunum gerçekleştirdi. Şube Müdürü Mehmet IŞIK, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nün ilgili web sayfalarında yayınlanan projelerin öğretmenlerimiz tarafından uygulandığı takdirde; öğrencilerimizin akademik başarı, bilimsel, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetler ile milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerleri benimseyen ve koruyan bireyler olarak yetiştirilmesinin sağlanacağını ve bu nedenle Din Öğretimi Genel Müdürlüğü web sayfalarının öğretmenlerimiz tarafından sürekli takip edilmesinin önemli olduğunu vurguladı.

14-12-202014-12-202014-12-202014-12-202014-12-2020

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.