BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ERASMUS YURT DIŞI HAREKETLİĞİ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe, 2020 yılı içerisinde ERASMUS projesi kabul gören "Yenilikçi Yetişkin Eğitimi Yöntemleri" konulu projesi kapsamıdan 03 Aralık 2021 günü 5 günlüğüne Portekize gidecek olan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zafer Göllü ile idareci ve öğretmenleri makamında kabul etti.
ERASMUS YURT DIŞI HAREKETLİĞİ

"Yenilikçi Yetişkin Eğitimi Yöntemleri" başlıklı proje kapsamında hazırlıklarını tamamlayan Halk Eğitimi Merkezinin 6 personeli ile birlikte 3 Aralık 2021 tarihinde Portekiz'e giderek 5 günlük kursa katılacaktır.  Proje kapsamında, Halk eğitim Merkezi personeline yetişkinlere ve ihtiyaçlarına uygun olarak yetişkin eğitimi tekniklerini daha verimli kullanarak eğitim verilmesi amaçlanmaktadır. Eğitimcilerimiz farklı alanlardaki uzmanlıklarını kurslara katılan kişilere aktararak kişilerin gelişimlerini destekleyeceklerdir. Ayrıca personelin yabancı dil yetkinliklerinin de arttırılması amaçlanmaktadır. Eğitimler sonucunda personelimiz hareketlilik faaliyetine katılmayan usta öğreticilerimize de eğitim vererek bilgilerini aktaracaklardır.

Portekiz de 5 gün sürecek eğitim faaliyeti boyunca personelimiz; yetişkin eğitimi (androgoji) ve çocuk eğitimi (pedagoji 9 arasındaki farklılıkları gözlemleyecek ve bu yöntemleri kendi eğitimlerinde kullanabilir hale geleceklerdir. Ancak bu sadece verilen eğitim içeriği ile de sınırlı değildir. Kurumumuzda baştan sona yetişkinlerin ihtiyaçlarına göre hizmet verilmesi için köklü bir değişikliğin debaşlangıcı olacaktır. Gerçekleştireceğimiz faaliyetler ile tüm eğitim süreci, (katılımcı seçimi, kurs açma, mentörlük ve rehberlik) yetişkin eğitiminin gerektirdiği şekilde tasarlanacaktır.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe yurt dışı hareketliliğine katılacak Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zafer Göllü ile öğretmen ve idarecilerden oluşan heyete hayırlı yolculuklar dilerken, alacakları eğitim ve kazanacakları tecrübelerin, yetişkin eğitimi konusunda farklılık oluşturacak ve yeni eğitim yöntemlerini hayata geçirmek için önemli bir fırsat olduğunu dile getirdi.

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.