BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAMZABEY BİLİM VE SANAT MERKEZİNDEN TÜBİTAK'TA BİR BAŞARI DAHA

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından Ortaokul öğrenimine devam eden öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında araştırma yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen 13. TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi Matematik Öğretmeni Mehmet Oruç danışmanlığında Genel Yetenek Alanı öğrencisi Efe Pazarcıklı'nın hazırladığı "Efe Sayıları" 26 Nisan 2019 tarihinde Elazığ'da yapılan Türkiye Finalinde "Türkiye Birincisi" olmuştu.
HAMZABEY BİLİM VE SANAT MERKEZİNDEN TÜBİTAK'TA BİR BAŞARI DAHA

2021 yılında ise, Ortaokul O?ğrencı?lerı? Araştırma Projeleri? Yarışması'nda Matematik Ana alanı Algoritma/Mantıksal Tasarım Tematik Alanında Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi Matematik Öğretmeni Mehmet Oruç danışmanlığındaGenel Yetenek Alanı öğrencisi Deniz Demirtaş "Sezar'a Rakip Olmak" projesi ile Bursa Bo?lgesi finallerine katılmaya hak kazandı.

Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Halit Ersöz, Matematik Öğretmeni Mehmet Oruç ve Deniz Demirtaş'ı makamında kabul ederek proje hakkında bilgi aldı. İlçemizi, Bursa bölge finallerinde temsil edeceğiniz için başta öğrencimiz Deniz Demirtaş'ı Danışman öğretmen Mehmet Oruç ve  Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Halit Ersöz'ü  tebrik etti. Eğitimdeki önemli hedeflerimizden birisi de araştıran ve araştırdığı çalışmaları projeleştiren bireyler yetiştirmektir, Deniz Demirtaş'ın Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi'nde yeni projeler üreteceğine ve gelecek yıllarda da bu başarının devam edeceğine inanıyorum dedi. Bursa Bölge Finalleri yarışmasında da başarılar diledi.

20-05-2021

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.