BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAMZABEY BİLSEM TÜBİTAK SERGİSİNDE

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması 25 Mart- 28 Mart 2019 tarihleri arasında Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü Prof. Dr. M. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Tübitak Bursa bölge merkezine bağlı iller olan Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Eskişehir, Kütahya ve Yalova’dan Toplam 100 Projenin sergileneceği yarışmaya Matematik alanındaise tüm illerden 15 Proje katılmaya hak kazandı. Tüm alanlarda Bursa genelinde Nilüfer İlçesinden 13, Osmangazi İlçesinden 2, Yıldırım İlçesinden 1, İnegöl İlçesinden 2 ve Mustafakemalpaşa ilçesinden 1 Proje olmak üzere Bursa’dan 19 Proje sergilenmeye layık görüldü.
HAMZABEY BİLSEM TÜBİTAK SERGİSİNDE

Tübitak 13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına Mustafakemalpaşa İlçesinden Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Efe Pazarcıklı Danışman Öğretmeni Mehmet Oruç rehberliğinde hazırladığı “Efe Sayıları” konulu projesi ile katılacak.

Sergi süresince Jüri üyeleri tarafından projeler incelenecek ve proje sahibi öğrenciler yaklaşık 10 dakika anlatım, 5 dakika soru cevap şeklinde sözlü sunum yapacaklar. Bölge Yarışmaları süresince yapılacak jüri değerlendirmeleri sonucunda her alanda Bölge Birinciliği, İkinciliği ve Üçüncülüğü ödülleri verilecektir. Bölge Birinciliği ödülü alan öğrenciler final yarışmasına katılmaya hak kazanacaklar.

Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi Genel Yetenek öğrencisi ve aynı zamanda Özel Sınav Koleji 5. Sınıf öğrencisi olan Efe Pazarcıklı’nın Danışman Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi Matematik Öğretmeni Mehmet Oruç rehberliğinde hazırladığı “Efe Sayıları” konulu projesi Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü Prof. Dr. M. Mete Cengiz Kültür Merkezi’ndeki sergi salonunda 59 nolu stantta sergilenmektedir.

27-03-201927-03-2019

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.