BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAMZABEY BİLSEM TÜRKİYE BİRİNCİSİ

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından Ortaokul öğrenimine devam eden öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında araştırma yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen 13. TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Mustafakemalpaşa Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi Türkiye Birincisi oldu.
HAMZABEY BİLSEM TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Türkiye genelinde 12 bölgede yapılan Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında her bölge için bir il, merkez olarak seçilmiştir. Bursa Bölge merkezine bağlı iller Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Eskişehir, Kütahya ve Yalova’dır. Bu yedi ilden Bursa Bölge Sergisinde 25-28 Mart 2019 tarihleri arasında10 alanda 100 proje sergilendi. Jürinin yaptığı değerlendirmeler sonucunda 15 Matematik projesi arasında danışmanlığını Matematik Öğretmeni Mehmet Oruç’un yaptığı Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi Genel Yetenek Alanı öğrencisi Efe Pazarcıklı’nın hazırladığı “Efe Sayıları” Bursa Bölge birincisi olarak, Bursa Bölgesini 23-26 Nisan 2019 tarihleri arasında Elazığ’da yapılacak Türkiye Finalinde temsil etmeye hak kazandı.

Elazığ’da yapılan Türkiye Finalinde Matematik alanında 14 tanesini Bilim ve Sanat Merkezlerinden olmak üzere toplam 25 Matematik Projesi sergilendi. 25 proje arasında Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi Genel Yetenek Alanı öğrencisi Efe Pazarcıklı’nın hazırladığı “Efe Sayıları” Projesi Matematik alanında Türkiye Birincisi oldu.

İlçe Kaymakamı Mehmet Zeki Koçberber 13. TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Matematik alanında Türkiye Birincisi olan Efe Pazarcıklı’yı makamında kabul ederek çeşitli hediyeler ile ödüllendirdi. "Başarınla hepimiz gururlandık. Bu başarılarının devamını diliyorum diyerek ileride ne olmak istediğini sordu. Bilim adamı cavabı üzerine senden bilim adamı olduğunda yeni icatlar bekliyoruz." dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe öğrencimizi makamında kabul etti. Kendisini tebrik ederek çeşitli hediyeler ile ödüllendirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe: "Türkiye Birinciliği büyük bir başarıdır. İlçemiz Mustafakemalpaşa ve Bursa’nın adını ülke çapında duyurduğun için tebrik ediyorum, eğitimdeki en önemli hedeflerimizden birisi de araştıran, sorgulayan ve çalışmalarını projeleştiren bireyler yetiştirmektir. Eğitim hayatında yeni projeler üreteceğine inanıyoruz. Gelecek yıllarda da aynı başarının devamını bekliyoruz. Bu başarıdaki destekleri için annesi Kevser Pazarcıklı´ya, babası Hüseyin Pazarcıklı´ya, danışman öğretmeni Mehmet Oruç´a ve Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Halit Ersöz’e de ayrıca teşekkür ediyorum." dedi.

Efe Pazarcıklı da İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe’ye yeni projeler için çalışacağı sözünü verdi.

30-04-201930-04-201930-04-201930-04-201930-04-201930-04-201930-04-201930-04-2019

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.