BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İBN-İ SİNA ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA OKULU (II.VE III. KADEME) UYGULAMA EVİ AÇILIŞI

Özel eğitim ve rehberlik hizmetleri genel müdürlüğü tarafından İbn-i Sina Özel Eğitim II. Kademe Okulu/İbn-i Sina Özel Eğitim İş Uygulama III. Kademe Okuluna kazandırılan uygulama evinin açılışı ilçemiz Kaymakamı Sayın Mustafa Masatlı, ilçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe, okul müdürleri, davetliler, veliler ve öğrencilerin katlımlarıyla gerçekleştirilmiştir.
İBN-İ SİNA ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA OKULU (II.VE III. KADEME) UYGULAMA EVİ AÇILIŞI

Açılış konuşmasında özel eğitim gerektiren bireylerin eğitimlerinin önemine değinen ilçe kaymakam Mustafa Masatlı, okulumuza kazandırılan bu gibi mekanların, eğitimin kalitesini arttıracağını belirtti. Konuşmanın ardından açılış gerçekleştirildi. Açılış sonrasında misafirler uygulama evinin gezdi.

1+1 Konseptte hazırlanan uygulama evinde, bir mutfak, bir salon, bir yatak odası ve banyo bulunmaktadır. Uygulama evinde yapılacak olan çalışmalarla öğrencilerin günlük yaşam becerilerini gerçekleştirebilmeleri, hayatlarını bağımsız bir şekilde sürdürebilmeleri amaçlanmaktadır. Bu amaçlar çerçevesinde ev ortamı tüm ayrıntıları ile birlikte okul ortamındâhil edilmiş ve bu ortamda diş fırçalama, ev araç gereçlerini kullanma, ev ve eşya temizliği yapma, misafir karşılama, servis yapma, yatak toplama, yiyecek, içecek ve masa hazırlama, yemek yeme vb. öğrencilerin günlük yaşamda sıkça karşılaştıkları durumların kazanımı hedeflenmektedir. Bu becerileri gerçekleştiren öğrencilerin sosyal olarak gelişimlerinin tamamlanması, bir iş yapıyor olma hissinin geliştirilerek kendine olan güveninin arttırılması, topluma yararlı ve üretken bireyler olarak kazandırılması amaçlanmaktadır.

Tüm bu hedefleri gerçekleştirmek adına özel eğitim öğrencileri, misafirleri salonda çikolata ve kolonya ile karşıladılar, kuru pasta ve çay ikram ettiler. Öğrenciler ile sohbet eden İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı hayırlı olsun dilekleri ile programı sonlandırdı.

25-10-201825-10-201825-10-201825-10-201825-10-201825-10-2018

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.