BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZDEN İLÇEMİZE ZİYARET

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sabahattin Dülger, 10 Ekim Çarşamba günü ilçemize ziyaret gerçekleştirdi. Öğretmenevinde düzenlenen Bursa merkez ve ilçeleri öğretmenevi müdürleri toplantısına iştirak ederek programına başlayan İl Milli Eğittim Müdürümüz daha sonra Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Şube Müdürleri ve okul müdürleriyle bir toplantı yaptı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZDEN İLÇEMİZE ZİYARET

Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisiyle sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sabahattin Dülger konuşmasında; eğitimin bir süreç olduğu, eğitim çalışanlarından beklenenin de terakki olduğunu, bakanlığımızın her alanda, her seviyede tekâmül (olgunlaşma ) beklediğini, buna karşılık tekâmül sürecini doğru yönetebilmenin de her seviyedeki yöneticilerin üzerine sorumluluk yüklediğini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: “ Bizlerin öğretmen olarak en önemli hedefi,öğrencilerimizi vatanına, milletine bağlı ahlaklı ve işini iyi yapan kişiler olarak yetiştirmektir.15 Ekim tarihinde yeni bir vizyon belgesi açıklanacak ve okullarda okul müdürü yerine okullideri kavramı daha ön plana çıkacaktır. Çalışma arkadaşlarımızla, velilerimizle, öğrencilerimizleiletişim çok önemlidir. Okullarda yöneticilerin tanınması kabul edilmişliğin bir göstergesidir. Bu nedenle, mutlaka velilerle sık sık görüşmeler yapmalıyız. İnsanlarla aramızda bağ kurmanın en basit veen kolay yolu onlarla selamlaşmaktır. Öğrencilerimizle selamlaşarak onlarla aramızdaki iletişimikuvvetlendirebiliriz. Bizler; hedefleri olan bireyler olarak, 2053-2071 Türkiye’sinin inşa edilmesinde önemli bir rol almakistiyorsak bu şu anda bizim sınıflarımızda okuyan öğrencilerin iyi eğitilmesi sayesinde olacaktır. Busebeple; bizim ülke olarak güçlü bir hayalimiz, güçlü bir hedefimiz var. Bu hedefe ulaşmak için çokçalışmalıyız.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen BUYÖN ve EPAS projeleri var. BUYÖN kapsamında yapılan atölye çalışmalarına katılmanın kişisel gelişime katkısı büyük olacaktır. AyrıcaTürkiye’de ilk defa ilimizde uygulanacak “Veri Madencisi Okullar” çalışması ile okullarımızdadepolanan verilerle ileride oluşabilecek riskler önlenmeye çalışılacaktır.”

Toplantı bitiminde Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonunda incelemelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sabahattin Dülger ardından Halk Eğitim Merkezi Tezhib kursunu da ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz, Belediye Başkanı Sayın Sadi Kurtulan ile öğretmenevinde görüştü. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ziyaret etti.

İlçe Kaymakamımız Sayın Mustafa Masatlı’yı da ziyaret ederek ilçemizden ayırıldı.

12-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-2018

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.