BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MERKEZİ DIŞINDA KALAN MAHALLE (KÖY) OKULLARI 15 ŞUBAT'TA YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLIYOR

15 Şubat Pazartesi itibarıyla, "birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılan okulların tamamı, köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde il/ilçe hıfzıssıhha kurullarının il ve ilçe millî eğitim müdürlükleri iş birliği içinde alacağı kararlar doğrultusunda tüm ilkokul ve ortaokullar ile tüm bağımsız anaokulu ve özel eğitim anaokullarında haftada 5 gün yüz yüze eğitime geçilecek.
İLÇE MERKEZİ DIŞINDA KALAN MAHALLE (KÖY) OKULLARI 15 ŞUBAT'TA YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLIYOR

Salgın koşullarının hafif seyrettiği ya da virüsün hiç görülmediği köy ve benzeri yerleşim yerlerinde okullar, 15 Şubat'ta başlayacak yüz yüze eğitime hazırlandı. İl müdürlükleri koordinasyonunda açılacak tüm okullara ihtiyaç duydukları dezenfektan, sabun gibi temizlik malzemeleri ulaştırıldı. 1 Mart'tan itibaren ise tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında, haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacak, tüm resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8. sınıflarında da yüz yüze eğitime başlanacak.

 

Yüz yüze eğitime geçiş hazırlıkları kapsamında Millî Eğitim Bakanlığı, "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu'na" göre, okullardaki tüm alanlarda pandemi çerçevesinde tedbirler alındı. Okul içerisinde öğrenci, öğretmen ve diğer çalışanların maske kullanımıyla ilgili belirlenen kurallar ve gerekli uyarılar yazılı ve görsel olarak paylaşıldı.

 

İl Millî Eğitim Müdürlüklerinin koordinasyonunda yüz yüze eğitime başlayacak okullara ihtiyaç duydukları dezenfektan ve sabun gibi temizlik malzemeleri gönderildi. Okullarda temizlik görevlilerinin iş esnasında maskenin yanı sıra eldiven, bone ve benzeri koruyucuları kullanmaları için önlem alındı. Okullarda belirlenen noktalarda maske, eldiven gibi atıklar için ayrı olmak üzere elle temas etmeden açılıp kapanabilen atık kutuları yerleştirildi.

 

Eğitim ortamlarının düzenli olarak doğal yollarla havalandırılması için gerekli düzenlemeler yapılırken, temizlik ve dezenfekte işlemleri hijyen riskine göre sıklıkta gerçekleştirilecek. Öğrenciler arasında malzeme alışverişi yapılmaması konusunda gerekli bilgilendirmeleri içeren uyarılar ilgili alanlara asıldı. Sınıflarda yüksek sesle etkinlik yapılmaması için düzenlemeler yapıldı. Okullara ziyaretçi kabul edilmemesi başta olmak üzere veliler ve diğer ilgili taraflarca uyulması gereken konular, okulların web siteleri ve diğer iletişim araçları ile duyuruldu.

 

Mustafakemalpaşa ilçe hıfzıssıhha kurulunun aldığı karar sonucu aşağıda ismi yazılı okullar 15.02.2021 tarihinden itibaren tam zamanlı olarak yüz yüze açılmasına karar verilmiştir.

 1. Mustafakemalpaşa Anaokulu,
 2. Çeltikçi Şehit Fedai Çakır Ortaokulu,
 3. Devecikonağı Ortaokulu,
 4. Koşuboğazı Ortaokulu,
 5. Tatkavaklı Ortaokulu,
 6. Karaorman Ortaokulu,
 7. Karaoğlan İlkokulu,
 8. Güllüce Ortaokulu,
 9. Sincansarnıç Ortaokulu,
 10. Ormankadı Ortaokulu,
 11. Demireli Ortaokulu,
 12. Tepecik Şehit Ali Üzel Ortaokulu,
 13. Ovaazatlı Ortaokulu,
 14. Taşpınar Ortaokulu,
 15. Alpağut İlkokulu,
 16. Eskikızılelma İlkokulu,
 17. Yeşilova İlkokulu,
 18. Adaköy İlkokulu

12-02-202112-02-202112-02-202112-02-202112-02-202112-02-202112-02-2021

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.