BURSA MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA EFE´NİN 2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BİRİNCİ DÖNEM SONU MESAJI

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe´nin 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı birinci dönem sonu mesajı:
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA EFE´NİN 2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BİRİNCİ DÖNEM SONU MESAJI

18 Eylül 2019 itaibari ile 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının birinci döneminin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 17159 öğrencimize 1100 öğretmenimizle birlikte eğitim öğretim hizmeti vererek birinci dönemi huzur içerinde bitirdik.

 

Değerli öğretmen arkadaşlarım;

Geleceğimizin teminatı gençlerimizi; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şekilde yetiştiriken, azimli, gayretli ve fedakar çalışmalarınızdan dolayı minnettarız. Sorunsuz bir dönem geçirmenin mutluluğu ile siz değerli idareci ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ederim.

 

Sevgili öğrenciler;

Yorucu bir çalışma döneminin sonunda karne tatiline ulaşmanın sevinci ve heyecanı içindesiniz. Karnelerinizdeki notlar, sizi topyekün ölçen değerler değildir. Görmüş olduğunuz derslerle ilgili sizin peformasını ortaya koyan rakamsal ifadelerdir. II. dönem nasıl bir yol haritası izlemeniz gerektiğini ifade eden, bir durum değerlendirmesidir. Tatilde sayın Bakanımızın talimatı ile sizlere ödev vermiyoruz. Özellikle " Mustafakemalpaşa Okuyor" kitap okuma yarışması ile ilgili sizin kategorinize uygun kitaplardan okumanız sizler için çok faydalı olacaktır.

 

Kıymetli Veliler; 

Eğitim Öğretim sadece okul ve öğretmenden ibaret değildir. Aile ve çevre de eğitimin diğer ayaklarını oluşturur. Bu nedenle çacuklarımızın hem okuldaki durumlarını hem de okul saatleri dışındaki aktivitelerini yakından takip etmeliyiz. Çocuğunuzun aldığı eğitimin daha verimli olmasını istiyorsanız, okulunuzla, öğretmenlerinizle sürekli iletişim halinde olmalısınız. 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmen ve öğrencilerimizin aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmesini diliyorum.

 

 

                                                                                

 

 

 

 

 

 

 

Mustafa EFE

 

    

 

 

 

 

 

 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Züferbey Mahallesi Yeni Hükümet Konağı Kat2 16500 Mustafakemalpaşa/Bursa - 0 224 613 18 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.